League of Legends

Galatasaray Espor resmen duyuruldu

Eylül ayında espora gireceğini açıkladığımız Galatasaray, bu sabah itibariyle League of Legends takımını duyurdu. Lige yeni yükselen Victorious Ace ile anlaşan kulüp, resmi hesaptan açıklama yaparak sahneye giriş yaptı.

Beşiktaş ve Fenerbahçe’den sonra Galatasaray da espor sahnesine adım attı. League of Legends takımı ile 2017 Şampiyonluk Ligi’nde mücadele edecek olan takım, lige farklı bir heyecanı da getirdi. Futboldaki ezeli üç büyükler rekabeti önümüzdeki yıl Vadi’ye taşınacak.

Lige bu yıl Team Turquality’nin yerine yükselen Victorious Ace, artık Galatasaray Espor olarak anılacak. Galatasaray yönetimi ile yapılan görüşmeler sonucunda anlaşmaya varan iki kulüp, 2017 sezonu için güçlerini birleştirdi. Futbol kulüplerinin League of Legends’a olan ilgisinin son örneği olan takımın kadrosu hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Ülkemiz esporun gelişmesinde öncü rol oynamaya devam ediyor. İki yıl önce League of Legends takımı kurduğunu açıklayan Beşiktaş büyük başarılara ulaşmış ve MSI 2015’e katılmıştı. 2017 sezonu ise üç büyüklerin mücadelesine sahne olacak gibi gözüküyor. Henüz Beşiktaş Espor’dan bir açıklama bulunmasa da, takımın lig başlamadan bir açıklama yapması bekleniyor. Bununla beraber, Galatasaray’ın League of Legends takımına nasıl bir katkıda bulunacağı ya da yönetimsel olarak nasıl bir farklılık getireceği de, takımın başarısı açısından önem taşıyor. Yapılan açıklamaya göre espor takımını “şube” olarak sınıflandırmayan Galatasaray’ın, Beşiktaş’ın uyguladığı modele benzer bir şekilde League of Legends takımı ile bağlarını sürdüreceğini söylememiz mümkün.

Kadro konusunda ise takımın şu an için ormancı eksiği bulunuyor. Victorious Ace kadrosundan üç oyuncuyu tutacağı düşünülen Galatasaray Espor’un üst koridorda Broken Blade, orta koridorda Abbedagge, nişancı pozisyonunda KillerEs ve destek rolünde Madagger ile önümüzdeki sezon oynaması bekleniyor. Söylentiler ise takımın orman pozisyonu yerine EU LCS’te daha önce mücadele eden bir oyuncuyu transfer edeceği yönünde.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Espor

    21 Aralık 2016 at 18:22

    Galatasaray gibi köklü bir spor klübünün elektronik spor için bir takım oluşturması çok büyük bir girişim, artık sporun bile yeni bir boyutu var ve klüplerimiz buna ayak uydurmayı sağlıyor, bu yıl olabilecek başarılar ile hem takımlar espor için yatırımlarını arttıracak hemde espor evreni Türkiyede gelişecek.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir