League of Legends

Galatasaray Esports’un yeni koçu Heisn oldu

2017 Yaz Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde mücadele edecek olan Galatasaray Esports, resmi bir duyuru ile takımın koç pozisyonunda Heisn’ın olacağını açıkladı. Heisn geçtiğimiz sezon ligin köklü ekiplerinden HWA’da görev alıyordu.

Şampiyonluk Ligi’nden düştükten sonra yeni bir yapılanmaya doğru ilerleyen Galatasaray Esports, kadrosunun ilk üyesini açıkladı. 2017 Kış Mevsimi’nde Victorious Ace’in yerini satın kulüp, yönetimi de VA’ya bırakmıştı. YL’deki kadrosu ile ligde devam etme kararı alan GS, ne yazık ki haftalar ilerledikçe gelişim gösteremedi ve ligin dibine demir attı. Kadro istikrarı konusunda başarısız olan ve fazlasıyla eleştirilen GS şimdi yeni bir sayfa açıyor.

Ligden düştü diye League of Legends’a küsmeyen kulüp, Yükselme Ligi’nde yeni bir yapı ile devam etme kararı almıştı. İlk adım olarak organizasyonun tamamı Gaatasaray kulübüne geçerken takımın espor direktörlüğüne Kaan Yılmaz getirilmiş, menajer olarak ise daha önce Beşiktaş e-Spor’da da görev alan Murat Şengöz ile anlaşılmıştı. Oyuncular arasında arkadaşlığı ve kulübe aidiyeti önemsediklerini açık bir şekilde dile getiren GS, koç olarak ise HWA’da uzun bir süredir görev alan Heisn’ı transfer etti.

HWA’nın uzun bir süredir başında olan Heisn, takım ile her mevsime iyi başlamasına rağmen Yarı Final’den ötesini göremedi. HWA ise geçtiğimiz mevsim bir ara ikinci sırada olmasına rağmen Şampiyonluk Ligi Elemeleri’nde oynamak zorunda kaldı ve ÇİLEKLER’e elenerek Yükselme Ligi’ne düştü.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir