League of Legends

Galatasaray Esports, yoluna Yaz Mevsimi’nde devam edecek

Galatasaray Spor Kulübü’nün 1905 GSYİAD işbirliğinde yürüttüğü espor takımı, League of Legends sahnesinde 2018 Yaz Mevsimi itibariyle devam kararı aldı.

Dün akşam yayımladığımız ve Galatasaray’ın esporda yola devam etmeyeceğine yönelik konuşmalar olduğunu aktardığımız haberimizin ardından takım yönetiminden esporu asla terk etmedikleri ve kulübün ismine yakışır bir şekilde en iyi ve sürdürülebilir sistemi kurmak adına zamana ihtiyaçları olduğunu öğrenmiştik.

Bugün ise bir basın bülteni paylaşan GS Esports, 2018 Yaz Mevsimi’nde League of Legends başta olmak üzere farklı oyunlarda da Galatasaray ismini göreceğimizi duyurdu. Yaz Mevsimi itibariyle League of Legends sahnesinde yer almak ve güçlü bir girişle zirveyi hedeflemek istediğini belirten yeni yönetim, 2018 senesi için espora da 2 milyon TL ayırdı.

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği Başkanı Metin Öztürk’ün gelecek planlarına dair açıklamaları şu şekilde: “Galatasaray ile espor için yaptığımız işbirliğini daha 3 hafta önce yaptığımız bir imza töreni ile duyurmuştuk. Sürdürülebilir ve başarılı bir Galatasaray Esports sistemi oluşturmak için kış yerine League of Legends yaz sezonundan başlama kararı aldık. Galatasaray Esports ile sadece League of Legends’da değil başka dijital oyunların liglerinde de yer almayı hedefliyoruz. 2018 için 1905 GSYİAD olarak espora 2 Milyon TL bütçe ayırdık ve ilerleyen dönemlerde de yatırımlarımız devam ediyor olacak.”

Galatasaray’ın yetersiz kaynaklar ve eksik bir kadro ile ligde yer almaması, üst üste iki mevsim yaşanan hayal kırıklıklarının üzerine doğru bir karar olarak değerlendirilebilir. 2018 Yaz Mevsimi itibariyle çok daha güçlü bir şekilde geleceğinin sinyallerini veren takımın başarılı bir yönetimle neler yapacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir