League of Legends

Galatasaray Esports’un yeni menajeri Murat Şengöz oldu

Önümüzdeki mevsimi Yükselme Ligi’nde geçirecek olan Galatasaray Esports, menajer rolüne Murat Şengöz’ü transfer etti. Şengöz daha önce Beşiktaş eSpor’u kuran isimler arasında yer alıyor.

2017 Kış Mevsimi’ni büyük bir hayal kırıklığı ile kapatan Galatasaray, yönetimde köklü değişikliklere gidiyor. Mevsim başında Victorious Ace ile anlaşan ve yönetim ile oyuncuların tamamını bu kulüpten temin eden GS, yeni sezonda ipleri eline alıyor. VA yönetimindeki Galatasaray Esports kabus gibi bir Kış Mevsimi geçirmiş ve sadece iki galibiyet alabilmişti. Kulübün espor takımı düşmesine rağmen kar yaptığı haberleri çıkmıştı. Kadro açısından da istikrarı yakalayamayan GS, özellikle orman rolünde sıkıntı yaşamış ve çeşitli oyuncular ile oynamak zorunda kalmıştı.

Takımın izlediği transfer politikası da taraftarlar tarafından fazlasıyla eleştirildi. Desteğe getirilen Noxiak transferi ekibe bir süreliğine can verse de takım ligden düştü. Şimdi ise kulüp dün yaptığı açıklama ile Victorious Ace ile bağların koptuğunu ve yeni bir yönetim anlayışı benimseneceğini duyurdu. Ekip de ilk adım olarak menajer rolüne Murat Şengöz’ü getirdi. Geleneksel spor kulüplerinin espora dahil olması konusunda dünyada öncü olan Beşiktaş eSpor’un kurulmasında büyük bir rol oynayan Şengöz, önümüzdeki mevsim Galatasaray Esports’un başarısı için çabalayacak. Yaptığı açıklamada Galatasaray yönetiminin bir spor kulübünden espor branşına olması gerekenden fazla bir ilgiyle yaklaştıklarını ve kulübün hak ettiği yerde olmadığını belirten Şengöz, Galatasaray’ın Türkiye’de ilk defa denenecek bir çalışma sistemi ile işleyeceğini söyledi. Ekibin kadrosu hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir