League of Legends

Galatasaray, Kanani ile yollarını ayırdı

Galatasaray Espor, Cuma gecesi Twitter ve Facebook hesaplarından yaptığı duyuru ile, Cezayirli ormancısı Kanani ile sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini açıkladı. Takımın yeni orman oyuncusu ise henüz belli değil. 

Şampiyonluk Ligi’nin en yeni takımlarından Galatasaray Espor, uzun bir süredir beraber olduğu Kanani ile yollarını ayırdı. Geçtiğimiz yıl 2016 Yaz Mevsimi’nde Team AURORA’da forma giyen oyuncu, Yükselme Ligi’nde Victorious Ace’te de oynamıştı. Takımın 2017 Şampiyonluk Ligi’ne yükselmesinde de önemli bir rol oynayan Kanani, Galatasaray Espor’un 2017 kadrosunda da kendisine yer buldu.

Lige kötü bir başlangıç yapan Galatasaray Espor ise bu haftayı 1 galibiyet 1 mağlubiyet ile kapattı. Koç Daisyx ile yollarını ayırdıktan sonra Vorborg’u bu pozisyona transfer eden takım, koç ile çıktığı ilk maç olan Team Galakticos karşısında büyük bir gelişim göstermişti. Üst koridor oyuncusu Broken Blade’in iki maçlık cezasına rağmen OHM’den Smoke’u kiralayan GS, GAL karşısında iyi bir galibiyet almıştı. Takım, bugün oynadığı Team AURORA serisinde ise dünkü oyunundan uzak bir performans sergiledi. Özellikle alt koridor oyuncuları etkisiz kalırken, ormanda Kanani’nin de kötü bir oyun oynadığını izledik.

Öncelikle koçunu değiştiren Galatasaray Espor’un kadrodaki ilk hamle olarak Kanani ile yollarını ayırması ise takımın hayranları tarafından soru işareti ile karşılandı. KillerS’in yanına daha tecrübeli bir destek oyuncusunun kısa vadede çözüm olabileceği konuşulurken, takımın ana probleminin ise oyun içi lider eksikliği olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir