League of Legends

Galatasaray, League of Legends sahnesine geri dönüyor

Ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden Galatasaray, edindiğimiz bilgilere göre League of Legends sahnesine geri dönüyor.

Rekabetin gün geçtikçe arttığı League of Legends sahnesinde ezeli rakipleri Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin karşısında yer almak isteyen Galatasaray, aldığımız duyumlara göre yeniden kuruluş hazırlıkları yapıyor. 2017 Kış Mevsimi öncesi lige yükselen Victiorious Ace’in haklarını satın alan kulüp, Galatasaray Esports adı altında Şampiyonluk Ligi’nde mücadele etme fırsatı yakalamıştı. Taraftarlarda büyük heyecan yaratan bu atılım ne yazık ki isteneni verememiş ve ekip ilk sezonunda ligden düşmekten kurtulamamıştı. Bu büyük hayal kırıklığının ardından yine de sahneden kopmayan Galatasaray, bu kez isim hakkı vermek yerine yönetimi bizzat üstlenmiş ve Yükselme Ligi’nde şansını deneme kararı almıştı. Ancak burada da istenen başarı yakalanamamış, ekip ŞL’ye çıkma hedefini gerçekleştirememiş, Yükselme Ligi play-off’larına dahi kalamamıştı.

Şimdi ise Galatasaray bir kez daha sahnede yer alma hazırlıkları yapıyor. Kesin olmamakla birlikte öncelikli olarak Şampiyonluk Ligi’nde, anlaşma yapılamaması halinde ise Yükselme Ligi’nde slot satın almak isteyen ekip, şu an için hak sahipleriyle görüşmeler gerçekleştiriyor. Aldığımız duyumlara göre 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği tarafından yönetimi üstlenilecek olan kulüpte, eski Riot Games çalışanı Alican “Alikante” Ateş de menajerlik koltuğunda oturacak. Köklü kulübün tekrar sahneye dönmesiyle alakalı kulağımıza gelen bilgiler bu şekilde. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili herhangi bir gelişme olması halinde yine aktaracağız.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir