League of Legends

Gambit Gaming, koç Leviathan’ı kovdu

Alliance ilk kurulduğunda (şimdiki adı ile Elements), herkes “dream team” lakabını takmıştı bile. Evet, takım efsanevi oyunculardan oluşuyordu. Sinerjileri ilk başta en üst seviyede değildi elbette, fakat beraber oynadıkça birbirlerine daha çok alıştılar, sahnede beraber oynadıkça kimyaları daha çok oturdu. Tüm bu başarı oyuncuların değildi tabii ki. Oyuncular muazzam bir bireysel yeteneğe sahipti, fakat bu yeteneği birleştiren ve sahnenin arkasında çalışan bir kişi vardı ki o olmasa, Alliance şampiyon olamazdı: Jordan “Leviathan” Thwaites.

Alliance takımının “takım” olmasındaki en büyük etken olan Leviathan, Alliance organizasyonunun el değiştirip Elements olarak tekrar markalaştırmasından sonra takımdan ayrılmıştı. Bir sonraki durağı Gambit’te ise hiç de fena işler yapmadı. Özellikle de takımla uzun süre çalıştıktan sonra IEM Cologne’u kazanmayı başaran ve turnuvada CLG gibi Kuzey Amerika’nın en iyi üç takımından birisi olarak gösterilen bir takımı yenerek bu başarıyı elde eden Leviathan, Gambit’in playofflarda çeyrek finalde elenmesinden sonra takımdan ayrıldı. Takımdan ayrıldı demek aslında pek doğru bir ifade olmamakla birlikte, Gambit organizasyonu Leviathan ile olan kontratını feshetti desek daha doğru olur.

Gambit Gaming’in resmi sitesinden yapılan açıklama ise şu şekilde:

Jordan “Leviathan” Thwaites ile olan kontratımızı, playofflardaki kötü performansımız ardından feshetme kararı aldık. Playoff sonuçları ve takımımızın Kış Sezonu boyunca gösterdiği gelişim bizim için yetersizdi. Şu anda koçluk için uygun bir aday bulamadığımızdan, yeni bir koç bulmak sezon ortasındaki önceliğimiz. Jordan’a verdiği eforlar dolayısıyla teşekkürlerimizi sunuyoruz ve gelecekteki kariyerinde başarılar diliyoruz. Belirtmek isteriz ki playofflardaki mağlubiyetlerimizin nedenleri arasında belirli senaryolarda verilen kararlar ile bireysel hatalar da bulunmakta. Bununla beraber, oyuncularımızın üst sıralardaki Avrupalı takımlar ile rekabet edebileceğine ve en büyük hedefimiz olan Sezon 5 Dünya Şampiyonası’na katılacağına dair inancımız bulunmakta. 

Takım menajeri Dmitry “Moo” Sukhanov’un açıklamaları ise şu şekildeydi:

Bugün, sezon boyunca takımımız ile ilgili her şeyden sorumlu olan koçumuza veda etmiş bulunuyoruz. Kararımızı IEM Katowice turnuvasında aldığımız sonuçlara, sezon boyunca gösterdiğimiz performansa, playofflardaki performansımıza ve oyuncularla birebir diyaloglarımıza dayanarak almış bulunuyoruz. İnanıyoruz ki Jordan koç olarak iyi bir başlangıç yaptı, fakat geçtiğimiz birkaç ay içerisinde ilgisini kaybetti ve gün geçtikçe takım ile ilgilenmek yerine sosyal medyadaki imajına daha çok odaklandı. Oyuncularımız profesyonel ve onlar da destek ekibinden aynı özveriyi beklemekte. Koçumuzun Jordan’ın başarıyla yerine getirdiği gibi sosyal ve çatışmaları kolay çözebilen, fakat aynı zamanda organizasyonal yetenekleri ile kendi kendini motive eden, geniş bir League of Legends bilgisine ve önceliklerini açık bir şekilde sıraya koyan biri olmasını istiyoruz. 

Leviathan’ın engin League of Legends bilgisini, playofflar boyunca analiz kısmındaki yorumlarında gördüğümüzden ve geçmişteki başarılarının etkileyici olduğundan dolayı, kendisini kısa bir süre sonra tekrar League of Legends sahnesinde göreceğimize inanıyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir