League of Legends

Ganimet sistemine güncelleme geliyor

League of Legends oyuncularının uzun bir süredir yakındığı ganimet sistemi önemli bir güncelleme alıyor. Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Cactoperson, güncellemelerin 8.5 yamasından itibaren oyuna getirileceğini duyurdu.

Değişikliklerin listesi şu şekilde:

–     Ganimet sistemindeki en büyük problemlerden birisi destansı bir kostümü aktif etmek için çok fazla turuncu öz gerekmesiydi. Oyuncular da bu özü sadece kutulardan çıkan kostümleri bozdurarak elde edebiliyordu. Yeni sistemde bu değiştirildi. Efsanevi kostümler artık otomatik bir şekilde yükseltilebilecek parçalar ile beraber kutulardan çıkacak. Yani bu kostümleri yükseltmek için turuncu öze ihtiyaç duymayacağız. Eğer çıkan kostüm hesabımızda mevcutsa bu kostümü bozdurduğumuzda 1625 turuncu öz elde edeceğiz.

–     Hextech kutularından düşük mavi öz fiyatlı şampiyonların çıkması da oyuncuların isyan etmesine neden oluyordu. Bu da 8.5 yaması ile ortadan kalkıyor. Artık Hextech kutularından düşen şampiyon kristalleri en az 4800 mavi öz değerindeki şampiyonlardan olacak.

–     Bir başka değişiklik de turuncu öz konusunda gerçekleştirildi. Artık Hextech kutularını açtığımızda garanti olarak 150 turuncu öz de elde edeceğiz.

–      Şampiyon ustalık simgeleri de önemli bir indirime gidiyor. Ustalığımızı 6. seviyeye yükseltmek için 2450 yerine 800, 7’ye yükseltmek için ise 2950 yerine 950 mavi öz harcayacağız. Bu da diğer tüm değişiklikler gibi 8.5 yamasında oyuna getirilecek.

Tüm bu değişikliklerin uzun bir süredir beklendiğini de belirtmek gerekiyor. Oyundaki tek birim mavi öze dönüştürüldüğünden bu yana hem ganimet sisteminde hem de ustalık sisteminde ciddi problemler bulunuyordu. Bununla beraber oyundaki turuncu öz eksikliği de bir nebze olsun giderilecek.

3 Yorum

3 Comments

 1. Sezer

  23 Şubat 2018 at 18:45

  1625 mavi öz olduğuna eminmiyiz ? turuncu değilse hiçte worth değil

  • Zafer Zırhlı

   Zafer Zırhlı

   24 Şubat 2018 at 12:41

   Selam, yanlış yazmmışız hocam. Mavi öz değil turuncu öz olacak. Belirttiğin için teşekkürler :)

   • Sezer

    25 Şubat 2018 at 23:08

    Bir başka değişiklik de turuncu öz konusunda gerçekleştirildi. Artık Hextech kutularını açtığımızda garanti olarak 150 turuncu öz de elde edeceğiz.

    Lol bu kısmı kaldırmış kendi sitesinden galiba bir değişiklik var. Ve tabi ki bu olumsuz yönde :S

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir