League of Legends

Giants Gaming’in 2016 kadrosu belli oldu

Avrupa LCS takımlarından Giants Gaming’in 2016 kadrosu açıklandı.

Yeni sezon önceki kadrosunda ayrılıklar yaşayan takımlardan birisi de Giants Gaming ekibiydi. Üst koridor oyuncusu Werlyb, ülkemizden HolyPhoenix’in de bulunduğu Team Huma’nın yolunu tutmuştu. Ormancı Fr3deric de takımdan ayrılan başka isim olmuştu fakat henüz bir takım ile anlaşmamış durumda. Kadrosundan bu iki oyuncuyu kaybeden Giants Gaming üst koridor ve ormancı arayışı içerisine girmişti.

2015 sezonunda Giants ekibi özellikle yaz mevsiminde büyük bir çıkış yaparak adından söz ettirdi. Normal sezonu altıncı bitiren takım playofflara çıkarak büyük bir başarı elde etmişti. Bu başarıda da kuşkusuz her oyuncunun katkısı bulunuyordu. Bu sebeple de Werlyb ve Fr3deric’in takımdan ayrılması Avrupa LCS’i yakından takip eden kişileri bir hayli şaşırtmıştı. Giants bu oyuncuların ayrılmasına engel olmasa da PepiiNeRO, Adrhy ve G0DFRED‘i takımda tutmayı başardı.

Werlyb’den boşta kalan üst koridora transfer edilen isim Atom oldu. Danimarkalı çaylak oyuncunun daha önce profesyonel anlamda bir tecrübesi bulunmuyor. Ormancı rolüne transfer edilen oyuncu ise k0u oldu. Amerika ve Avrupa’dan birçok takımda forma giyen tecrübeli ormancı yeteneği ile ön plana çıkıyor. Oyuncu her ne kadar yetenekli olsa da transfer olduğu takımlarda çıkardığı kavgalarla da anılıyor. Böylece Giants Gaming kadrosundaki boşluğu bir çaylar bir de veteran oyuncu ile doldurmuş oldu. Ayrıca ülkemizde Atlas eSports takımında bir süre oynayan Samux da takıma yedek olarak katıldı.

Takımın en önemli oyuncuları şu anda şüphesiz Pepi ve GoDFRED. Pepi, yeni nesil orta koridor oyuncularının en yeteneklileri arasında gösterilirken, GoDFRED, özellikle de shotcalling yeteneği ile takıma büyük katkı sağlamıştı.

2016 sezonunda bu kadro ile mücadele edecek olan Giants Gaming kuvvetle muhtemel orta sıralarda veya orta sıralara çıkma mücadelesi verecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir