League of Legends

GIGABYTE Marines, Optimus ile yollarını ayırdı

Worlds 2017’de gösterdiği performansla izleyenlerin beğenisini toplayan GIGABYTE Marines, başarılı orta koridor oyuncusu Optimus ile yollarını ayırdı.

Geçtiğimiz sezon MSI’da ortaya koyduğu oyun ile tüm dünyadaki LoL tutkunlarının dikkatini çeken GIGABYTE Marines, elde ettiği başarı ile bölgesine Worlds’e grup aşamasından dahil olma hakkını getirmişti. Liginde bu sezon da şampiyon olan ekip direkt olarak gruplardan katıldığı Dünya Şampiyonası’nda izleyenleri yeniden etkilemeyi başardı. Takım kompozisyonunda Nocturne, orta koridor Tristana, Mordekaiser ve Urgot gibi meta dışı seçimlere yer veren ekip, Worlds takipçilerine keyifli anlar yaşatmıştı. Her ne kadar Fnatic ve Immortals gibi güçlü rakiplerini yense de gruplardan çıkmayı başaramayan GAM, bugün Facebook üzerinden yaptığı açıklama ile Optimus ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Lời cảm ơn ! Trải qua hơn 2 năm gắn bó và thi đấu. Đã đóng góp rất nhiều trong việc đạt được những thành tích danh giá…

Posted by Marines Esports on Sunday, 15 October 2017

İki yıldır GAM forması ile profesyonel kariyerini devam ettiren Optimus, bu süre zarfında önce MSI’da TSM, Team WE ve G2 Esports gibi takımların devrilmesinde, ardından Worlds 2017’de Fnatic ve Immortals’ın bozguna uğratılmasında başrol oynayan isimlerden biri olmuştu. Bu tarz zaferler küçük bölgeden turnuvalara katılan GAM için oldukça büyük bir başarı ve aynı zamanda diğer bölgeler için de adeta ders niteliğinde. Tüm bu önemli tecrübeler yaşanırken takımla birlikte olan ve oldukça iyi performanslar ortaya koyan Optimus’un takımdan ayrılması, başarılı orta koridorun daha büyük bir bölgeye transfer olacağı dedikodularını da ortaya çıkardı. Yıldız ismin geleceğini nasıl şekillendireceğini hep birlikte göreceğiz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Jesh

    16 Ekim 2017 at 15:38

    Siz maçları izliyor musunuz Worlds’te takımda en kötü performansı Optimus gösterdi takımda Orianna oynadığı maçlarda attığı ultilere pek akıl erdiremedik (Oturduğun yerden konuş tabi diyebilirsiniz) fakat herkes için eleştiri yapacağız. Bence biraz iyimser olmuş :)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir