League of LegendsNişancıŞampiyonlarSavaşçı

Gnar

Gnar, adalet meydanlarında savaşa yeni katılan, şaşırtıcı, şimdiye kadarki en büyük, küçük Yordle. Hünerlerini savaşçı ve nişancı rolünde gösterir. Form değiştirip büyüyebilen şampiyonlardan olduğundan dolayı Gnar da, gerçekten yetenekli sihirdarların ellerine düşmeyi bekler vadide.

‘Kayıp Halka’

Gnar’ın keşfedilişi ile ilgili güzel anlatımlı bir hikâyeyi sizinle paylaşalım…

Orman, görmeyen gözleri affetmez. Her kırık dal parçası bir hikâye anlatır.

Bu ormanın sunduğu her türden yaratığı avladım. Hünerlerimi sınayacak başka bir şey kalmadı sanırdım. Ama şimdi görüyorum ki, yeni bir şey var. Bıraktığı izlerden teki bile bir kocadiş boyunda. Tırnakları adeta birer kılıç, adamı ortadan ikiye böler. Nihayet, dişime göre bir av.

Ormanın bir ucundan diğerine ganimetimi izliyorum sinsice, arkasında bıraktığı hasarın boyutunu fark etmeye başladım. Parçalanmış ağaçlardan oluşan biçimsiz bir çembere denk geldim. Bu abidevi ağaçlar nice çağlar boyunca bu topraklarda dik durmasını bilmiş, onları kesmeye yeltenen ahmakların uyduruk baltaları demirden farksız kabuklarına çizik bile atamamıştı. Bu şey, onları sanki çalıymışçasına bir kenara itelemiş.

Böylesine güçlü bir yaratık, nasıl bu kadar kolayca ortadan kaybolabiliyor? Dahası, arkasında böylesine bariz bir yıkım izi bırakabilen bir şeyi ben nasıl olur da göremedim hâlâ? Nasıl olur da tufan gibi ortaya çıkıp, ormanın içinde sabah sisi gibi kaybolabiliyor?

Sonunda bu yaratığın önüne dikileceğim anın hayali bile heyecanlanmama yetiyor. Yıllarca kendinden söz ettirecek bir av olacak.

Açıklık bir alandan geçerken, yakınlardaki bir derenin sesini takip edip yönümü buldum. Tam orada turuncu kürkü olan bir şey gördüm; sinmiş, bekliyordu. Uzaktan gözledim onu. Dereden ufak bir balık sıçradı, yaratık balığı yakalamak için hareketlenip, akan suya neşeyle daldı. Bir yordle olduğunu anladım sevinerek fark ettim. Üstelik avcı bir yordle!

Bu iyi bir alamet. Yaratığı bulacağım. Benden kaçmaz hiçbir şey.

Yordle’ın koca kulakları dikilip, benim olduğum tarafa doğru döndü. Elinde kemikten yapılmış bir bumerangla, dörtnala bana doğru koşmaya başladı, önüme gelince aniden durdu. Bir şeyler geveledi.

Başımı sallayarak genç yordle’a anlayış gösterip yoluma devam ettim. Geçit vermeyen arazide zorlanmadan dolanarak avıma dair bir iz arıyordum. Kokusunu almak için uğraşırken bir şeyler dikkatimi dağıttı. Tuhaf bir cıvıldama ile irkildim. Yordle takip etmişti beni. Avımı sekteye uğratmasına izin veremezdim. Yüzüne bakıp uzaklara doğru bir yeri işaret ettim. Anlamamış bir ifadeyle bakıyordu bana. Biraz daha ısrarcı olmam gerekiyordu, iyi alamet dedik ama o da bir yere kadar.

Şaha kalkıp okkalı bir kükreyiş kükredim. Rüzgârından yordle’ın kürkü uçuştu, ayaklarımızın altında yer sarsıldı. Bir iki saniye geçtikten sonra kafasını çevirdi, suratında gülümsemeye benzer bir şey vardı. Küçük bumerangını kaldırdı. Daha fazlasını çekecek sabrım kalmamıştı. Silahı elinden alıp, ustaca bir ağaca doğru fırlattım, tepeye yakın dallardan birine saplandı. O tarafa dönüp koşturmaya başladı, çılgıncasına zıplıyordu.

Daha on adım ancak atmıştım ki, arkamdan gelen bir kükremeyle tüylerim diken diken oldu. Parçalanan ağaçların ve taşların kulakları sağır eden sesi dört bir yandan yankılanıyordu. Önüme dev bir ağaç devrilerek yolumu kesti. Yordle’ın kemik silahı ağacın gövdesine saplı duruyordu.

Arkamda tarifi mümkün olmayan bir hırıltı yükselmeye başladı.

Korkunç bir hata yapmıştım.

Yetenekler

Hiddet Geni
Hiddet Geni

Gnar çatışmadayken Hiddet oluşturur. Hiddet en üst seviyeye ulaştığında, kullandığı bir sonraki yetenek Mega Gnar’a dönüşmesini ve daha fazla hayatta kalarak yeni büyüler kullanabilmesini sağlar.

Bumerang At(mini Gnar) / Kaya Fırlat(mega Gnar)
 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: 1100
 • Bekleme Süresi: 20/17.5/15/12.5/10

Bumerang AtBumerang At(mini Gnar): mini Gnar’ın fırlattığı bumerang, rakiplere 5/35/65/95/125 (+115% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir ve 2 saniyeliğine %15/20/25/30/35 yavaşlatır. Bir rakibe isabet eden bumerang, Gnar’a geri döner ve bu esnada isabet ettiği diğer hedeflere %50 hasar verir. Bumerang bir hedefe en fazla bir defa vurabilir.

Kaya FırlatKaya Fırlat(mega Gnar): mega Gnar’ın fırlattığı kaya, bir rakibe isabet ederek durur ve yakınlardaki tüm rakipleri yavaşlatarak, 5/45/85/125/165 (+120% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir.Gnar, bumerangı yakalar veya kayayı yerden alırsa bekleme süresi %60 azalır.

Hiper(mini Gnar) / Göçert(mega Gnar)
 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: 0

HiperHiper(mini Gnar):

Pasif: Aynı hedefe yapılan her üçüncü saldırı veya büyü fazladan 10/20/30/40/50 (+100% Yetenek Gücü) + hedefin Azami Can değerinin %6/8/10/12/14 kadarına eşdeğer miktarda Büyü Hasarı verir ve Gnar’a %0 Hareket Hızı verir, bu Hareket Hızı avantajı 3 saniye içinde azalarak biter (canavarlara karşı en fazla 100/150/200/250/300 hasar).

GöçertGöçert(mega Gnar):

 • Bekleme Süresi: 15/13/11/9/7

1,25 saniyeliğine belli bir bölgedeki rakipleri sersemleterek, 25/45/65/85/105 (+100% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Gnar, Mega Gnar biçiminden çıktığında Hiper’in Hareket Hızı avantajını kazanır.

Hop(mini Gnar) / Güm(mega Gnar)
 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: 475
 • Bekleme Süresi: 18/16.5/15/13.5/12

Gnar bir noktaya zıplar ve kafasına indiği herhangi bir birimden sekerek ilerler.

HopHop(mini Gnar): Bir noktaya doğru zıplayarak, 3 saniyeliğine %20/30/40/50/60 Saldırı Hızı kazanır. Gnar bir birimin üzerine inerse, sekerek ilerlemeye devam eder. 20/60/100/140/180 (+0) fiziksel hasar verir. Gnar’ın doğrudan üstüne indiği rakipler kısa süreliğine yavaşlar. Güm, dönüşmek için kullanıldığında bile Gnar zıplar.

GümGüm(mega Gnar): sekemeyecek kadar büyük olduğundan daha yıkıcı bir güçle inerek, çevresine hasar verir.

GNAR!
GNAR!

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: 800
 • Bekleme Süresi: 18/16.5/15/ 13.5/12

 

Mini Gnar:

Pasif: Hiper’in Hareket Hızı avantajı %45/60/75 olur.

Mega Gnar:

Tüm rakipleri belirlenen yöne doğru havaya savurarak, 200/300/400 (+20% ek Saldırı Gücü) (+50% Yetenek Gücü) fiziksel hasar verir ve 1.25/1.5/1.75 saniyeliğine %45 yavaşlatır. Duvara çarpan rakipler %150 hasar alır ve yavaşlama etkisi yerine sersemler.

Gnar çatışmadayken Hiddet oluşturur. Hiddet en üst seviyeye ulaştığında, kullandığı bir sonraki yetenek Mega Gnar’a dönüşmesini ve daha fazla hayatta kalarak yeni büyüler kullanabilmesini sağlar.Nurettin Sivritepe

Nurettin Sivritepe

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever