League of Legends

Golden State Warriors sahibi NA LCS’e kabul edildi

NBA’in başarılı takımı Golden State Warriors’ın sahiplerinden Joe Lacob ve oğlu Kirk Lacob, ESPN’in haberine göre önümüzdeki yıl franchising sitemine geçen NA LCS’ten slot aldı. Joe Lacob, NA LCS franchising slotu için toplam 13 milyon dolar ödeyecek.

Takım sahiplerinin NA LCS slotu ile ilgilendikleri daha önce de haber olarak paylaşılmıştı. Joe Lacob ve oğlu Kirk Lacob, sektör dışından olan ve NA LCS’e kabul edilen ilk yatırımcılar olacak. Böylelikle geçtiğimiz yıl ligde mücadele eden 10 takımdan birisinin de 2018 sezonunda olmayacağı kesinleşti.

Golden State Warriors’tan espora yatırım yapan ilk isim Joe Lacob değil. Daha önce takım sahipleri arasında yer alan ve Mandalay Entertainment’ın CEO’su Peter Guber de yatırım şirketi aXiomatic aracılığıyla Team Liquid’e yatırım yapmıştı. Takımın ufak bir hissesine sahip olan Chamath Palihapitiya ise Cloud9’ın geçtiğimiz aylarda aldığı 3 milyon dolarlık yatırımı sağlayan kişiler arasında bulunuyor.

Lige başvurular geçtiğimiz Mayıs ayından itibaren başlamış ve Eylül ayına kadar başvurular elenmişti. Takım sahipleri bu süre zarfında Riot Games’in Los Angeles’taki merkezinde şirket yetkilileri ile görüşüp tanışmıştı.

Daha önce Boston Celtics’te de hissesi bulunan Joe Lacob, bir grup yatırımcı ile Golden State Warriors’ı 2010 yılında 450 milyon dolar gibi rekor bir rakama satın almıştı. Son yedi yıl içerisinde iki defa NBA şampiyonluğu yaşayan Golden State Warriors şu anda Forbes’un hesaplamalarına göre 2.6 milyar değerinde.

Yepyeni bir takım sahibinin NA LCS’e girmesi her ne kadar heyecan verici olsa da seyircilerin en merak ettiği soru önümüzdeki yıl hangi takımı izlemeyeceğimiz. Bir süredir dedikodular FlyQuest ve Phoenix1’ın yerine yeni takımların geleceği konusunda yoğunlaşsa da Riot Games’ten henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir