League of Legends

GoSu Pepper, Gambit Gaming’den ayrıldı

Avrupa LCS takımlarından Gambit Gaming’in destek oyuncusu GoSu Pepper takımdan ayrıldığını açıkladı.

Uzun süredir Gambit Gaming’de görev alan oyuncu takımdan ayrıldığı haberini Facebook sayfasından paylaştı. Dünya Şampiyonası tecrübesi bulunan ve 2012 yılında Moscow 5 ile yarı finale kadar çıkan oyuncu bir süredir kendisinden beklenen performansı ortaya koyamıyordu. 2015 yılında ligde istediği başarıyı elde edemeyen Gambit ligden düşmenin eşiğine bile gelmişti. Bahar mevsimini dördüncü olarak bitiren ekip playofflarda Unicorns of Love’a 3-1 yenilmişti. Yaz mevsiminde ise takıma büyük umutlarla yılın flaş saldırı gücü taşıyıcısı Forg1ven transfer olmuştu. Gambit Gaming yaz mevsimini sekizinci sırada bitirerek büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Bunun başlıca nedenleri arasında da GoSu Pepper ve Forg1ven arasındaki uyumun tam anlamıyla sağlanamamış olması da vardı. GoSu Pepper her ne kadar tecrübeli ve takımın iskelet kadrosundaki isimlerden olsa da performansı çok tartışılıyordu. Uzun süredir formasını giydiği Gambit Gaming’den ayrılması şaşırtsa da oyuncu adına en doğru kararın bu olduğu görülüyor.

GoSu’nun Gambit Gaming’ten ayrılması ile beraber, orjinal efsanevi Moscow5 takımından Gambit’te devam eden oyuncu sadece Diamondprox kaldı. Genja ve Darien emekli olmuş, takımın yetenekli orta koridor oyuncusu Alex Ich ise Amerika LCS’e yeni yükselen Renegades’e transfer olmuştu.

GoSu Pepper bir takımla görüşüp görüşmediğini henüz belirtmedi o yüzden yeni takımının ne olacağı şu an bilinmiyor. Facebook paylaşımında daha sonra uzun bir açıklama yapacağını söyleyen oyuncu hakkındaki gelişmeleri tekrar sitemizden takip edebilirsiniz.

Takımların en güncel kadroları, tüm transfer haberleri için Dev League of Legends 2015 Transfer Dosyası

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir