League of Legends

Günün ikinci maçında Team AURORA, Galakticos’u devirmeyi başardı

Şampiyonluk Ligi’nde 5. haftanın 2. gününde Team AURORA ile Galakticos kozlarını paylaştı.

İlk dört hafta galibiyet almayı başaramayan ancak aldıkları beraberliklerle lige tutunmaya çalışan bu iki ekipten Team AURORA, katıldığı Rift Rivals turnuvasında oldukça iyi bir görüntü çizdi. İlk maçında Godbro olmadan Vadi’ye inen AUR, rakibi karşısında mağlup gelmekten kurtulamadı. Ancak bu yenilginin ardından çıktığı tüm karşılaşmaları tatmin edici bir şekilde kazanan ekip, bu çıkışını ligde de sürdürdü. Haftanın ilk gününde Çilekler ile karşı karşıya gelen AUR, 2-0 ile galibiyete ulaştı ve performansıyla da göz doldurdu. Galakticos’un ise galibiyet hasreti devam ediyordu. P3P ile haftanın açılış karşılaşmasında karşılaşan GAL, rakibi karşısında mağlup gelmişti. Marshall’ın takıma katılması sonrası bir ivme yakalayan ancak bir türlü galibiyet alamayan ekip, özellikle SUP karşısında oynadıkları serinin 2. karşılaşmasında potansiyelini göstermişti. Playoff şansını sürdürmek için bu önemli maça mutlak galibiyet hedefiyle çıkan GAL, ilk üç puanını hanesine yazdırmak istiyordu.

Serinin birinci maçında ilk seçim hakkı kendilerinde olan AURORA cephesi, Wisdom’ın ellerine metanın en güçlü ormancılarından Rek’sai’yi vermeyi uygun gördü. Galakticos ise bu seçime alt koridor ikilisi olarak Kalista-Thresh’i seçerek karşılık verdi. Ekko ve LeBlanc yasaklamalarına karşı oynamayı çok sevdiği bir diğer şampiyon olan Taliyah’ı alan Godbro, rakibin ikinci fazda kendisine yönelik yasaklamalara devam etmesinin önüne geçmiş oldu. En ilginç seçim ise beklenildiği gibi AURORA alt koridor ikilisinden geldi. Ruve sama Draven tercih ederken, başarılı destek Zergsting de Morgana’yı kilitledi. Maça hızlı başlayan taraf GAL oldu. İlk seviyede Draven’ın Sıçra’sını alan ekip, K0u’nun güzel baskını sonrası ilk kanı döktü ve bunu iki diğer skorla da süslemeyi başardı. İki tarafa da gidip gelen maçta Galakticos’un yanlış kararları, eşyada önde olduğu dakikalarda savaştan çekinmesi ve mean ile Soz Purefect’in takım savaşlarında kötü pozisyon alması sonrası 30 dakikanın sonunda galibiyete ulaşan taraf AURORA oldu. Oyuna çok kötü başlayan Draven’ın da aldığı skorlar sonrası rakip nişancıyı eşyada yakalaması takımına galibiyeti getirmede büyük rol oynadı. Yine oyun başında takımı çok kötü durumdayken ayakta kalan Panky de maçın yıldızlarından biri olmayı başardı.

İkinci maçta mavi tarafta olan Galakticos, ilk seçim hakkını K0u için Elise alarak kullandı. AURORA ise buna direkt olarak orta koridor Jayce ve üst koridor Rumble kilitleyerek karşılık verdi. Zac açıkken ormana Gragas tercih eden ekipte, alt koridor ikilisi ise Jhin ve Alistar seçimleri yapmayı uygun gördü. GAL tarafında ortada Jayce karşısına Ahri alınırken, yıldız üst koridor Marshall’ın ellerine Renekton verildi. İyi bir ilk maç geçiren Rogu da yine Thresh kilitledi. Serinin ikinci karşılaşması da savaşlar ve karşılıklı skorlarla başladı. İlk maçtaki senaryonun hemen hemen aynısı ikinci maçta da yaşandı. Oyun başında geriye düşen Galakticos’ta sadece üst koridor Marshall oyuna tutunmaya devam etti. Daha sonra üstünlük kendilerine geçti ve rakip üste baskı kurmaya başladılar. Ancak çok kötü bir karar veren ekip, 3. inhibitörü düşürmek yerine maçı bitirmek için direkt olarak Nexus’a yönelince AURORA katliam yaparak kendilerini püskürttü. Aynı hatayı bir kez daha yapan GAL, adeta maçı rakibe hediye etti ve haftayı puansız kapatmak durumunda kaldı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir