League of Legends

Günün ikinci serisinde Oyunfor.CREW ile P3P eSports berabere kaldı

Şampiyonluk Ligi’nde heyecan devam ediyor. Günün ikinci serisinde lider Oyunfor.CREW ile ligin yeni ekiplerinden P3P eSports karşılaştı.

Lige BAUSuperMassive karşısında aldığı galibiyet ile başlayan ve oyunuyla da izleyenlerin beğenisini toplayan Crew, ikinci serisinde Dark Passage ile berabere kalmıştı. Bu beraberlikte ilk maçın seçim yasaklama ekranında yapılan hatalar belirleyici olmuştu. P3P ise önce Çilekler, ardından da Galakticos ile yenişemeyerek lige iki beraberlikle merhaba demişti. İki zorlu maçın ardından nispeten daha kolay geçecek bir seriye çıkan Crew, ilk sezonundaki en zorlu mücadelesini verecek olan P3P ile kozlarını paylaşıyor. Bu iki takımın karşılaşmasının kısa özeti şu şekilde:

İlk maçın seçim yasaklama ekranında geçtiğimiz hafta Amades’in iyi bir performans ortaya koyduğu Draven’ın direkt olarak yasaklandığını gördük. Ancak Crew metanın güçlü nişancılarından Xayah’ı açık bırakınca, şampiyon P3P tarafından hemen kilitlendi. Bir diğer dikkat çekici nokta da Hioss’un son sıradan üst koridor Sejuani seçmesi oldu. Global arenada destek pozisyonuna dahi seçildiğini gördüğümüz şampiyon, bu ana kadar ülkemizde pek popüler değildi. Rawbin’i yukarı koridorda görüp hızlıca Alev Ejderi’ni alan Crew, ardından alt koridordan ilk kuleyi de düşürerek bir anda öne geçti. Ancak P3P’in cevabı gecikmedi. Üst koridorda baskısını artıran ekip, hem iki skor hem de kuleyi almayı başardı. Skorları da Orianna’ya bırakan P3P, bu zorlu seriye oldukça iyi başlamış oldu. Oyunun kontrolünü ele geçiren ekip, orta koridordan ikinci kuleyi alırken Shoshin’in anlamsız agresifliği sebebiyle rakibinin geri dönüşüne izin vermiş oldu. Bu dakikadan sonra üstünlüğü ele geçiren Crew, 32. dakikada Nexus’u düşürmeyi başardı.

İkinci maçta da ilk yasaklamalar Amades için Draven ve Elwind için Kennen oldu. Naehyun’dan karşı orta koridor seçilmeden kör bir şekilde LeBlanc tercih edildi. Madness’tan Jinx, Mocha’dan da yanına Lulu destek seçildiğini gördük. P3P tarafında ise oldukça ilginç bir seçime gidildi. Tecrübeli oyuncu Cognac, destek pozisyonuna Lux kilitledi ve izleyenleri heyecanlandırdı. İlk kan orta koridora güzel bir baskın sonrası Mojito’ya gitti. Ancak P3P aşağıda ve ortada aldığı skorlar ile öne geçerek, bu üstünlüğünü bir de Alev Ejderi ile pekiştirmeyi başardı. Alamet’i almayı başaran ekip, henüz 17. dakikada üst koridor inhibitör kulesini yarı cana kadar indirdi ve güçlendirmeyi oldukça verimli bir biçimde kullanmış oldu. İlk maçta olduğu gibi orta koridor baskısı sırasında bir hata yapan P3P, dört skor vererek geride olan rakibini tekrar oyuna ortak etti. Başa baş giden mücadelede 28. dakikada takımlar inhibitör takası gerçekleştirdi. Bundan birkaç dakika sonra Baron’a başlayan ancak pozisyon hatası yapan Crew, rakibe hem üç skor hem de güçlendirmeyi verdi. Bu hatanın ardından maçı veren ekip, seriden beraberlikle ayrıldı: 1-1.

1 Yorum

1 Yorum

  1. mert baran

    10 Haziran 2017 at 23:24

    gereksiz agresiflik dediğin muhtemelen takım kararı. 2. maçta shoshin maç boyunca 1v2 bazen 3 oynadı nokta

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir