League of Legends

Hans Sama, Misfits ile olan sözleşmesini üç yıl uzattı

Riot Games

Misfits, genç Fransız nişancısı Hans Sama ile sözleşmesini üç yıl uzattı. Böylelikle oyuncu, 2021 yılına kadar MSF forması giyecek.

Espor dünyasında uzun süreli sözleşmelere çok sık denk geldiğimiz söylenemez. Fakat son zamanlarda oyuncular franchise sisteminin gelmesi ile daha uzun vadeli kontratlara imza atmaya başladı. Özellikle Avrupa’da büyük takımlar yıldız oyuncularını elinde tutmak adına bu stratejiyi uyguluyor. G2 orta koridoru Perkz ile üç yıl, Fnatic ise yıldız nişancısı Rekkles ile üç yıl sözleşme uzatmıştı. Şimdi ise Misfits, nişancısı Hans Sama’yı 2021’e kadar kadrosunda tutacak anlaşmayı imzaladı.

2014 yılında profesyonel hayatına başlayan Hans Sama şu anda EU LCS’in en genç nişancılarından birisi. 18 yaşındaki oyuncunun ne kadar yetenekli olduğu da açık bir şekilde görülebiliyor. 2017 yılında Misfits’e transfer olan oyuncu, geçtiğimiz yıl Dünya Şampiyonası’nda Çeyrek Final’de SKT’ye 3-2 yenilmiş ve son şampiyonu turnuva dışına itme fırsatı yakalamıştı. Geçtiğimiz yıl Ignar ile iyi bir ikili oluşturan oyuncu, bu yıl Mikyx ile aynı sinerjiyi yakalamayı başardı. Fakat Misfits orta koridorunu NA LCS’e gönderdiğinden beri tarz problemleri yaşıyor.

Misfits yönetimi, internet sitesinden yaptığı açıklamada oyuncuyla yoluna devam etmekten mutlu olduğunu belirtti. 16 yaşında takıma katılan yetenekli nişancı, MSF macerasının en az beş yıl süreceğini garantilemiş oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir