League of Legends

Heimerdinger’e güçlendirme geliyor

Riot Games resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile, pek fazla tercih edildiğini görmediğimiz Heimerdinger’e 7.10 yamasında güçlendirme geleceğini duyurdu.

Yeni şampiyonlar çıkarmanın yanında, mevcut şampiyonları da elden geçirip metaya uygun hale getirmeye çalışan Riot Games, oyunda hiç tercih edilmeyen karaktere yer vermemeyi amaçlıyor. Bu anlamda, gerek profesyonel sahnede, gerekse de tekli dereceli sırada tercih edildiğini göremediğimiz Heimerdinger, 7.10 yamasında bir takım değişiklikler alarak oynanabilir hale getirilecek. Fizz Enthusiast’in Panolar üzerinden yaptığı açıklama sonrası Saygın Mucit Heimerdinger’in yeni özellikleri ve güçlendirme almış hali belli oldu. Şirketin şampiyondaki yenilikler üzerinde çalışmaya devam ettiğini, değişiklikler PBE’ye eklendikten sonra bir takım farklılıklar olabileceğini de hatırlatalım. Şampiyonun yeni özellikleri şu şekilde:

Pasif: Heimerdinger artık kendi taretleri ve Sihirdar Vadisi’ndeki kulelerin yanında %20 daha hızlı hareket edecek. Bu yeni yetenek sayesinde şampiyon baskınlara karşı daha korunaklı duruma gelecek ve oyun yapma şansına sahip olacak. Hali hazırda turetleri etraftayken çok zor baskın atılan şampiyon, bu konuda daha da güçlü hale gelecek diyebiliriz.

Q yeteneği: Şampiyonun turetlerinin hasarı oldukça düşürüldü [12 / 18 / 24 / 30 / 36 (+0.15) >> 6 / 9 / 12 / 15 / 18 (+0.3)], ancak yetenek artık daha hızlı kullanılacak, yani Heimerdinger kısa sürede art arda üç turet yerleştirebilecek. Yine de yetenekte önemli güçsüzleştirmeye gidildiğini söyleyebiliriz.

W yeteneği: Artık şampiyonlara isabet eden her roket, turetlerin güçlü vuruş süresini %20 gibi önemli bir oranda kısaltacak. Şampiyona gelen en önemli yenilik de bu diyebiliriz. Ayrıca yeteneğin mana ve bekleme süresi değişiklikleri de mevcut: Mana Değeri: 70 – 110 >> 50 – 90 Bekleme Süresi: 11 >> 11 / 10 / 9 / 8 / 7

E yeteneği: Bekleme süresi oldukça düşürülen yetenek, şampiyonlara isabet halinde turetlerin güçlü vuruş yapmasını sağlıyor.

R yeteneği: Ultinin Q yeteneği ile kullanımı sonrası ortaya çıkan büyük turetin menzili artırılırken saldırı hızı bir miktar azaltıldı. W ile kullanımda bir değişikliğe gidilmezken, E ile kullanımın hasarı oldukça artırıldı.


Daha oynanabilir hale getirilen Heimerdinger’in tüm bu değişikliklere rağmen özellikle profesyonel sahneden hiç tercih edilmeyeceğini söyleyebiliriz. Yine de daha dinamik hale gelen şampiyon tekli dereceli sırada oynanabilir ve özellikle koridor aşamasında daha da etkili olabilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir