League of Legends

Hesap paylaşımı yapan Mata ceza aldı

KT Rolster’ın başarılı destek oyuncusu Mata, hesap paylaşımı yapması nedeniyle 500 bin won artı 25 saat kamu hizmeti yapma cezasına çarptırıldı. 

Güney Kore’nin oyun dünyasında hukuki olarak ne kadar katı olduğu bilinen bir gerçekti. Daha önce haberlere yansıyan olaylarda, oyunda hile yapanların devlet tarafından cezalandırıldığına şahitlik etmiştik. Şimdi de Mata’nın kurallarla başı dertte. Bireysel olarak kayıt yapılan Kore sunucusuna annesinin kimlik bilgileriyle giren Mata, hesap paylaşımı yaptığı gerekçesiyle 500 bin won (yaklaşık 460 dolar) ceza ödemenin yanı sıra, 25 saat de zorunlu kamu hizmetinde çalışacak.

Daha önce çıkarılan yasalarla oyunlarda kullanımı yasak olan hile programlarını üreten ve indirenlerin cezalandırılacağı duyurulmuştu. Zaten oyunlarda elde ettikleri başarılar Koreliler’in bu dünyayı ne kadar ciddiye aldığını kanıtlar nitelikte. Riot Games tarafından hesap paylaşımı yaptığı ortaya çıkarılan Mata, aldığı para ve kamu hizmeti cezalarına rağmen, profesyonel sahneden yasaklanmadı. Annesinin bilgileriyle kullandığı hesapta elo boost yapmayan ve finansal bir gelir elde etmeyen oyuncu takımı KT Rolster’daki kariyerine aynı şekilde devam edecek.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Lahmaç

    8 Şubat 2018 at 09:44

    ŞU KİMLİK BİLGİLERİYLE KAYIT OLMA HERYERDE OLSA NE İYİ OLUR 15 YAŞINDA KÜÇÜKLER GİREMEZ OYUNA HİÇ OLMAZSA AMA YİNE BİR YOLUNU BULUP ANNE VE BABASININ KİMLİĞİYLE GİRERLER..:)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir