League of Legends

HolyPhoenix, Baskonia eSports’a transfer oldu

Yıldız nişancı Anıl “HolyPhoenix” Işık, İspanyol takımlarından Baskonia eSports’a transfer oldu.

En iyi Türk nişancılarından birisi olarak gösterilen HolyPhoenix’in yeni sezonda oynayacağı takım belli oldu. 2016 Bahar Mevsimi başlamadan önce sürpriz bir karar alan ve EU CS’de mücadele etmek isteyen Team Huma’ya transfer olan oyuncu, Avrupa’da oynayan ilk Türk oyuncu olmuştu. Huma’da iyi bir performans göstermesine rağmen takımının LCS’e yükselmesini sağlayamayan oyuncu, Şampiyonluk Ligi başlayana kadar Crew’a transfer olmuş ve takımın lige yükselmesinde büyük bir rol oynamıştı. Ardından organizasyondan ayrıldığını açıklayan Holyphoenix, kararını HWA’dan yana kullandı ve Yaz Mevsimi’ni eski takımında geçirdi. HWA Gaming mevsim finallerine yükselmeyi başarsa da yarı finalde elenerek final şansını kaybetmişti.

Baskonia eSports, İspanya’nın önde gelen basketbol takımlarından Saski Baskonia’nın eSpor sektörüne adım atması sonucunda kurulan bir takım olması ile biliniyor. Ülkede birçok organizasyonun eSpor sektörüne yatırım yapmasıyla bu sayı daha da artmıştı. Baskonia eSports takımının kadrosu üç İspanyol oyuncudan oluşurken kadroya yeni dahil olan isimler HolyPhoenix ve Belçikalı destek Je suis Kaas oldu. Böylece Team Huma’da birlikte oynayan HolyPhoenix ve Je Suis Kaas ikilisi yeni takımlarında tekrar bir araya geldi. Baskonia eSports’da yakından tanıdığımız bir başka oyuncu ise üst koridor jer0m. Daha önce Şampiyonluk Ligi takımlarından Atlas e-Sports Club’da mücadele eden oyuncu bir sezon boyunca ligimizde görev almıştı.

Baskonia eSports yeni sezonda Avrupa Yükselme Ligi’nde LCS’e çıkabilmek için mücadele edecek. Oyuncumuz HolyPhoenix’e Avrupa macerasında yeni takımı ile başarılar diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir