League of Legends

Holyphoenix HWA’dan ayrıldı

HWA takımının yıldız nişancısı Anıl “Holyphoenix” Işık, Twitter üzerinden takımdan ayrıldığını duyurdu. Mevsim başında Team Huma’dan ayrılıp ülkemize gelen oyuncunun bir sonraki durağı henüz belirsiz.

Türkiye’nin Forg1ven’ı olma yolunda hızla ilerleyen Holyphoenix, Şampiyonluk Ligi’nin başarılı takımı HWA’dan ayrıldığını açıkladı. Geçtiğimiz mevsim Avrupa Yükselme Ligi’nde mücadele eden oyuncu, Team Huma ile istediği başarıyı yakalayamamış ve LCS’e çıkamamıştı. Ardından Huma’dan ayrılan Holy, sonradan Şampiyonluk Ligi’nde mücadele eden ve Crew eSports ile Yükselme Ligi’nde oynamış ve takımın lige yükselmesinde büyük rol oynamıştı. Eski takımı HWA’ya transfer olan oyuncu, 2016 Yaz Mevsimi’ni oldukça iyi bir şekilde geçirdi. KDA sıralamasında 4. olmuştu. Agresif taşıyıcı tarzından daha çok takım oyununa yönelik bir tarza yönelen Holyphoenix, takım ile 2016 TBF yolunda çeyrek finalde Oyunfor.Crew ile eşleşmişti. Rakibini 3-2 ile geçen takım, yarı finalde takımının Dark Passage’a elenmesine engel olamadı.

Başarıya aç bir oyuncu olan Holyphoenix’in en büyük hedefi Dünya Şampiyonası’nda oynamaktı. EU LCS’e yükselemedikten sonra Şampiyonluk Ligi’nde de finale yükselememesi oyuncunun moralini bozmuş gibi gözüküyor. Öte yandan HWA’nın mevsim performansına baktığımızda gayet iyi bir grafik görüyoruz. Ligi üçüncü bitirmesine rağmen geçtiğimiz mevsime nazaran çok daha stabil oynayan takım, son haftalardaki GodBro transferinden sonra her zamankinden daha da güçlü bir oyun sergilemişti. Bir mevsim daha HWA’da kalmamayı tercih eden Holyphoenix’in hangi takıma transfer olacağı ise merakla bekleniyor. 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir