League of Legends

Holyphoenix Team Huma’dan ayrıldı

Yıldız nişancı ve Avrupa’daki temsilcimiz Anıl “Holyphoenix” Işık Team Huma’dan ayrıldı. 2016 Bahar Mevsimi’nde EU Yükselme Ligi’nde mücadele eden oyuncu, iyi bir performans ortaya koymuş, fakat takım LCS’e yükselme mücadelesinde Roccat’e yenilerek başarısız olmuştu.

Ülkemizin en iyi nişancılarından birisi olarak gösterilen Holyphoenix, Twitlonger üzerinden bir açıklama yaparak takımı Huma’dan ayrıldığını duyurdu. LCS’e yükselme mücadelesinde başarısız olduktan sonra ülkemizde Yükselme Ligi’nde mücadele eden Crew’da forma giyen Holyphoenix, takım lige çıktıktan sonraki planlarını açıklamamıştı. Godbro ve Werlyb’in takımdan ayrılmasından sonra ne yapacağı merak edilen oyuncunun kararı da Huma’dan ayrılmaktan yana oldu. Oyuncunun yaptığı açıklama şu şekilde:

HUMA’da – Avrupada – oynamak ve bu kadar başarmak benim için güzel bir başarıydı. Yeterli değildi belki ama seçim hakkı yine olsa yine aynı seçimi yapardım. Koçumuz , diğer oyuncular arkadaşım gibiydi ve çok da güzel zamanlar geçirdik. Ama HUMA macerası buraya kadardı arkadaşlar. Organizasyona da takım arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.
Bayrakları astırabildiysem ne mutlu bana !

Twitter’dan takım aradığını da belirten Holyphoenix, mekanik olarak oldukça güçlü bir nişancı olmasının yanı sıra pozisyon alma bilgisiyle de Avrupa’nın yükselen yıldızlarından birisi olarak gösteriliyor. Çıkan tüm skandallara rağmen Team Huma’da dikkate değer bir performans gösteren oyuncu, Forg1ven’ın askerlik durumundan dolayı EU LCS temsilcilerinden birisi olan H2K ile de görüşmüştü. Oyuncunun takımda kalacağı kesinleştikten sonra bu transfer gerçekleşmese de, Holyphoenix’in potansiyelinin Avrupa’daki diğer takımlar tarafından da keşfedilmiş olması oldukça mutluluk verici.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir