League of Legends

HWA, Galakticos’u yenerek galibiyet sayısını dörde yükseltti

Günün ikinci maçında Galakticos ile karşılaşan HWA, 38 dakika süren mücadeleyi kazandı ve galibiyet serisini dörde yükseltti. 

Dünkü Dark Passage maçındaki kompozisyonunu hemen hemen tekrarlayan HWA’ya karşın Galakticos ormana Jax, üst koridora ise Urgot’u tercih etti. Erken oyunda Galakticos’un mutlak bir kontrolü olduğunu gördük. Alt koridora odaklanan GAL, Tahm Kench’i aradan çıkararak skorlar aldı. İlk kule kanını 13. dakikada döken GAL, buradaki avantajını üst koridora taşıdı ve kontrolü eline aldı.

Aslında maç, iki takımın neden ligin alt sırasında olduğunun özeti gibiydi. GAL avantajları eline alsa da fazla zorladı, HWA ise sorgulanabilir kararlar aldı. Tristana’nın skorları toplaması HWA’ya oyun sonu için büyük bir avantaj sağlarken, rotasyonlarda hata yapan HWA 36. dakikada orta koridordaki inhibitörünü kaybetti. Maçın kırılma anı ise GAL’ın Kadim Ejder’i zorlamasıydı. Burada çok kötü ayrılan ve birer birer ölen GAL, HWA’ya beş skor verdi. HWA ise alt koridordan ilerleyerek inhibitörü açtı ve maçı tamamladı.

GAL belki de son haftaların en iyi performansını sergilese de HWA çok hata yapmasına rağmen galibiyete ulaşan taraf olmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir