League of Legends

HWA Gaming, Dark Passage.Dominos’u devirmeyi başardı

Günün sonucu merakla beklenen maçında HWA Gaming, ezeli rakibi Dark Passage.Dominos’u 30 dakikanın sonunda devirmeyi başardı.

Mavi tarafta yer alan HWA Gaming, ilk seçimden metanın güçlü ormancılarından Sejuani’yi alma yoluna gitti. Dark Passage ise son dönemin belki de en popüler üst koridor şampiyonu olan Sion’u ve yanında da yeni orta koridor oyuncusu TRY için Ryze’ı kilitledi. Seçim hakkı kendilerine gelen HWA tarafı, ilk faz tamamlanmadan önce alt koridorunu belirledi. Achuu geçtiğimiz haftalarda sıkça oynadığı Tristana’yı alırken, Revanche Braum tercih etti. DP’nin buna cevabı Kog’maw ve Tahm Kench oldu. Göze çarpan seçimlerden biri de Ace’in orta koridora aldığı Aurelion Sol’du.

Üst koridora Sejuani ile güzel bir baskın atan Trix, Shen’in rakip üzerinde E yeteneğini kullanamamasına rağmen yüksek kitle kontrolü sayesinde skorun alınmasını sağladı. Ardından orta koridorda Ace’e de bir skor aldıran tecrübeli ormancı, iki arkadaşının da öne geçmesini sağladı. Bundan ziyade ortadaki Ryze skoru ilk kulenin de düşürülmesine imkan sağladı ve HWA mücadelede üstünlüğü ele aldı. Bu üstünlüğü objektiflere yönelerek iyi kullanan ekip, önce Alev Ejderi, ardından da Vadi’nin Alameti’ni kesti. İkinci Alev Ejderi etrafında çıkan savaşta sadece ormancısını kaybederek üç skor alan HWA, inhibitörü düşürmeyi başardı. Bundan birkaç dakika sonra Baron etrafında toplanan HWA Gaming, Shen düşünce geri çekildi. Ancak önce Trix’in güçlendirmeyi çalması ardından da üst üste alınan skorlar HWA’nın ezeli rakibini 31 dakika sonunda devirmesini sağladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir