League of Legends

HWA Gaming, Team Aurora karşısında galip gelmeyi başardı

Orta sıralardan bir türlü kurtulamayan Team Aurora, bir süredir yedinciliğe demir atmış HWA Gaming karşısında 42 dakika sonunda mağlup oldu.

Altıncı haftanın ikinci mücadelesinde HWA Gaming ile Team Aurora karşılaştı. 8.3 yamasının son dönemlerini yaşadığımız karşılaşmada meta seçimlerinden vazgeçilmedi. HWA Gaming Gnar, Jarvan IV, Azir, Tristana, Tahm Kench beşlisi ile Vadi’ye inerken, Team Aurora Sion, Sejuani, Ryze, Ezreal ve Braum kompozisyonunu kurdu.

Her galibiyetin iki takım için de önemli olduğu haftada karşılaşma beklendiği üzere yavaş tempoda başladı. Hatta skor anlamında son dönemlerin en kısır başlangıçlarından biriydi desek yanlış olmaz. Erken oyunun ortalarında Sejuani-Braum ikilisinin buzul ultileri ile alınan ilk kanın ardından Team Aurora kontrolü alır gibi oldu. Ancak çok geçmeden HWA Gaming tarafı üç kişilik bir orta koridor baskını ile skorda ve altında eşitliği sağladı. Ne var ki maçın 22. dakikasına gelindiğinde maçta alınan toplam skor sadece üçtü. Oynadıkları güvenli oyun sayesinde istedikleri gibi gelişen taşıyıcılar da orta oyunun bitip geç oyunun başladığı dakikalara güçlü şekilde ulaştı.

Karşılaşmanın başından beri biriken bütün enerji 27. dakika itibariyla açığa çıktı. Baron çevresinde arka arkaya üç takım savaşı izledik. İlk iki takım savaşını kazanan son bir kez Baron’u almayı deneyince HWA tarafı tekrar yetişti. Achuu’nun önderliğinde baron çevresine asayişi sağlayan ekip, daha sonra Azir’in çarp savaşının arasından sıyrılıp son vuruşu yapmasıyla güçlendirmenin sahibi oldu. Bundan sonra güçlendirme ile beraber yapılan takım savaşlarını da kazanan HWA, 33. dakikada oyunu rakip üsse yıkmayı başardı. İlk Baron’un savuşturulmasının ardından bir sonraki güçlendirmeyi de alan ekip, riske girmeden oyunu bitirmeyi başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir