League of Legends

HWA Gaming, YouthCrew karşısında galibiyete uzandı

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 3. hafta 3. gün maçında 51 dakika süren maçta HWA Gaming kazanan taraf oldu.

Seçim-yasaklamada kaynak aktarma stratejisi izleyen BeykentÜni YouthCrew, Dr. Mundo-Kai’Sa-Braum-Swain-Fiddlesticks beşlisi ile vadiye inerken, HWA Gaming tarafında Vladimir-Trundle-Vel’Koz-Lucian-Pyke beşlisini gördük.

Maçın ilk 20 dakikası alt koridorda çıkan savaşlar ve devamında alınan skorlarla geçti diyebiliriz. HWA bu süreçte aldığı kuleler ve ejderlerle oyuna ağırlığını koyan taraf oldu. Baron’un vadide gözükmesiyle maç durgunlaştı ve takımlar görüş üstünlüğünü ele geçirmeye çalıştı.

Dakika 27’de orta koridordaki takım savaşında 4’e 0 lık bir değişimin ardından koridordaki 2 dış kuleyi yıkan BeykentÜni YC, Baron Nashor’u katlederek avantajı eline geçirdi. Baron güçlendirmesiyle dış kulelerin tamamını düşüren ekip, dakika 36’da rakibin en güçlü üyesi telracS’i katlederek devamında hem 2. Baron hem de Kadim Ejderha güçlendirmesinin sahibi oldu.

Dakika 42’de orta koridordaki savaşta 4 skora karşılık 1 skor veren HWA Gaming dakika 44’te Trix’in çaldığı Nashor ile oyunu tutmayı başardı. Dakika 45’te YC 3 inhibitörü de düşürdü.

Altın avantajının sürekli gidip geldiği maçın kilidi dakika 50’de çözüldü. HWA’nın üssünde çıkan savaşta HWA hiçbir üyesini kaybetmeden katliam yaparak maçı 21-20’lik skorla kapattı. Maçın en değerli oyuncusu 1/4/13 lük Trundle performansıyla Trix oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir