League of Legends

HWA Gaming, YouthCREW’u yenerek ikinci galibiyetine ulaştı

2018 Yaz Mevsimi’ne galibiyetle başlayan iki takımın karşılaşmasından HWA Gaming galip çıktı. YouthCREW ise böylelikle ilk mağlubiyetini aldı. 

Seçim yasaklama ekranında iki takımın da standart tercihlere yöneldiğini gördük. YC tarafı dün fazlasıyla verim aldığı Aatrox ile Zoe’yi seçerken HWA’da ise Kai’Sa ile Cassiopeia tercihleri öne çıktı. Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf HWA oldu. İki takım da karakteristiğini Vadi’ye çok iyi yansıttı. HWA tarafı iyi çatışmalar oynarken YC ise Elwind ile ayrık ittirme yoluna gitti. 21. dakikaya kadar kule alamayan HWA’ya karşın YC ise dört kule almıştı fakat sadece iki skor çıkarabilmişti.

Çatışmalardan elde ettiği avantajları harita görüşüne de yansıtan HWA için maçın dönüm noktası baron güçlendirmesi oldu. Rahatlıkla baronu aldıktan sonra art arda dört kule alan takım bir anda geride olduğu altın konusunda öne geçti. Rakibine nefes alması için fırsat tanımayan takım, ikinci baronu da aldı ve üç inhibitör açarak karşılaşmayı tamamladı.

HWA tarafında tüm takımın çok iyi bir performans sergilediğinden bahsetmek gerekiyor. Orta koridordaki telracS ile destekteki Revanche maçın yıldızıydı. YC’de ise Mojito erken oyunda fena sayılmayacak rotasyonlar gerçekleştirse de Taliyah’ın hakkını veremedi, Madness ise Ezreal seçiminin geç açılmasından dolayı oyuna ağırlığını koyamadı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir