League of Legends

Ikssu, emekliye ayrıldığını açıklayarak Bitcoin yatırımcılığı yapacağını duyurdu

Kenzi - Flickr

LCK takımlarından Jin Air Green Wings forması giyen Ikssu, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak profesyonel oyunculuğu bıraktığını ve yaşantısına Bitcoin yatırımcısı olarak devam edeceğini duyurdu. 

LCK hayranları bir süredir Ikssu’nun hangi takımda forma giyeceğini merak ediyordu. İyi bir Yaz Mevsimi geçiren oyuncunun kendisine rahatlıkla yeni bir takım bulabileceğini düşünenler çoğunlukta olsa da Ikssu farklı bir yol tercih etti. Kasım ayında JAG ile sözleşmesi biten ve kulüple tekrar anlaşmayan oyuncu, dün Facebook hesabından bir açıklama yaparak şu an için profesyonel esporculuk kariyerine ara verdiğini açıkladı.

Tüm dünyada Bitcoin çılgınlığı tüm hızıyla devam ederken espor oyuncularının da bu alana ilgisinin yavaş yavaş arttığına şahit oluyoruz. Son olarak Faker’ın bir Riot Games çalışanından uzun bir süre boyunca Bitcoin hakkında bilgi aldığı ortaya çıkmıştı. Öte yandan Güney Kore’nin ülke olarak Bitcoin konusunda fazlasıyla ileride olduğundan da bahsetmek gerekiyor. Dünyanın en büyük bitcoin borsalarından üçüne ev sahipliği yapan Kore, aynı zamanda dünyadaki günlük bitcoin alışverişinin %20’sinden de sorumlu. Bitcoin’in bu kadar popüler olması ve espor oyuncularına bir yatırım aracı olarak cazip gelmesi hiç şaşırtıcı değil.

Facebook gönderisinde profesyonel oyunculuğu şu anlık düşünmediğini de vurgulayan Ikssu, tek başına oyun oynamaktan büyük keyif aldığını ve düzenli yayınlarına devam edeceğini kaydetti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir