League of Legends

Imaqtpie, Scarra, Dyrus, Voyboy ve Shiphtur NA CS takımı kuruyor

NA LCS’in efsanevi isimleri Imaqtpie, Scarra, Dyrus, Voyboy ve Shiphtur, bu mevsim Echo Fox’un Yükselme Ligi takımında mücadele edecek. Takımın koçluğunu ise şu anda NA LCS’te sunuculuk yapan MarkZ üstlendi.

Haber ilk başta kulağa her ne kadar şaka gibi gelse de, gerçekten de bu beş oyuncu Yükselme Ligi’nde oynamak için bir araya geliyor. Her birinin ayrı ayrı uzun bir kariyeri olsa da şu andaki popülerliklerinin nedeni yayıncılık hayatları. Twitch’in en büyük hayran kitlesine sahip olan yayıncıları olan Imaqtpie, Scarra, Dyrus, Voyboy ve Shiptur, NA CS’yi domine etmek ve bunu yaparken de “tüm profesyonel oyunculardan daha çok keyif almayı” istiyor.

Echo Fox’un bu hamlesi elbette rekabetçi bir takım kurmak istediğinin göstergesi. Bunun yanında büyük bir hayran kitlesine sahip olan oyuncuların tercih edilmesi ise izleyiciler açısından çok daha keyifli olacaktır. 2015 yılında TSM’den ayrılarak emekli olan Dyrus ise izleyicilerin enerjisini ve rekabetin tadını özlediğini, bu yüzden de Echo Fox’un teklifini kabul ettiğini söylüyor.

Bu oyuncuların Twitch üzerinden ciddi miktarda para kazandıklarını da eklemek gerekiyor. Son olarak Imaqtpie’ın sadece yayınlarından yıllık 2 milyon dolar kazandığı ortaya çıkmıştı. Scarra şu anda Kuzey Amerika’da aktif olarak devam eden League of Legends şovlarının ikisinde moderatörlük yapıyor. Voyboy, Shiptur ve Dyrus’un ise düzenli izleyici kitlesi bulunuyor.

Elbette bu hamenin oyuncuların kariyerleri için ne anlama geldiği henüz belirsiz. Bu süre zarfında oyuncuların Twitch yayınlarını da azaltmalarını bekleyebiliriz. Öte yandan NA LCS’in franchising sistemine geçmesi, bu yılki Yükselme Ligi mücadelesini de bir miktar anlamsızlaştırıyor. Echo Fox’un prestij için yaptığı bu hamle, oyuncular tarafından eğlenme fırsatı olarak görülmüş de olabilir. Ne olursa olsun, bu oyuncuları tekrar profesyonel sahnede izleyecek oluşumuz fazlasıyla heyecanlı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir