League of Legends

Inori, Team Liquid’e transfer oldu

flickr.com/lolesports

Tekrar 10 kişilik kadro kurmak isteyen NA LCS takımlarından Team Liquid, ilk transferini orman pozisyonuna Inori ile gerçekleştirdi. Phoenix1’dan ayrılan oyuncu, önümüzdeki haftadan itibaren TL forması giyecek.

2017 yılını oldukça kötü bir şekilde geçiren Team Liquid, kadrosunu genişletmeye devam ediyor. Bahar Mevsimi’nde ligden düşmekten son anda kurtulan ekip, son maçlarını nişancı pozisyonunda Doublelift, orta koridorda ise Piglet ile oynamıştı. Hali hazırda gelişim gösteren Liquid için süreç fazlasıyla yavaş işliyor. Bunun en büyük nedenlerinden birisi geçtiğimiz haftalarda da gördüğümüz üzere takım içi lider eksikliği ve iletişim. Yine de ekibin bu mevsim, Bahar Mevsimi’ne göre daha umut dolu olduğunu belirtelim.

Sezon başında orta koridora bir yıldır profesyonel sahneden uzak kalan Link’i de transfer eden TL, bu duyuru aracılığıyla oyuncuyla yollarının ayrıldığını açıkladı. 2016 yılında NA LCS’in en iyi ormancılarından birisi olarak gösterilen Inori ise geçtiğimiz mevsim ailevi problemlerden dolayı ara verdiğinden bu yana bir türlü toparlayamadı. Takımın üçüncülüğünde büyük bir payı olan Inori, bu mevsim ise çok az oynadı ve yerini genç MikeYeung’a bıraktı.

Oyuncunun Liquid’e transferi takımın dinamiklerini kesin bir şekilde değiştirecektir. 2015 yılında Fnatic’te fırtına gibi esen, 2016 yılında ise aynı performansı Immortals’ta sürdüren ReignOver, şu anda NA LCS’in en kötü ormancılarından birisi gibi oynuyor. Inori gibi hırslı ve genç bir oyuncu ile rekabet içerisine girmesi, ReignOver’ın da TL adına daha aktif olmasıyla sonuçlanacaktır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir