League of Legends

Ivern ve Shen’e dengeleme geliyor

Riot Games, Ivern ve özellikle profesyonel sahnede hala oldukça popüler olan Shen’e bir takım dengelemeler getireceğini açıkladı. Geliştirici bloğunda bir duyuru yapan Meddler, Ivern’e nerf geleceğini, Shen’in ise dengeleneceğini belirtti.

Riot Games’in son zamanlarda çıkardığı en başarılı şampiyonlardan birisi olan Ivern, bilindiği üzere tamamıyla koordineli takım oyunlarında işlevselliğini ortaya koyabiliyor. Özellikle E yeteneğine gelen zayıflatmadan önce Vadi’yi domine eden şampiyon, bir kez daha nerf alacak. Pasifi ile hızlı bir şekilde orman kampı temizleyebilen şampiyonun pasifinin uygulanma süresi, 7.8 yamasında bir miktar daha uzun olacak. Kalkan ve hız veren E yeteneğinin ise bekleme süresi yine arttırılıyor. Bununla beraber, Ivern’ün belki de en güçlü yeteneği W ciddi bir nerf alıyor. Bildiğiniz üzere W yeteneği belirli bir alanda çalı çıkartıyor ve rakip takım bu bölgeyi göremiyordu. Bu, takım savaşlarında çok etkili olmamasına rağmen harita görevi konusunda kritik bir rol oynuyor. Özellikle ninja Baron yapmak isteyen ekipler, rakip takımın haberi olmadan bu yetenek ile güçlendirmeyi alabiliyordu. Bundan böyle Yeşert yeteneği, alan içerisinde kalan Baron ve Ejderler’i görünmez kılmayacak. Ayrıca yeteneğin kullanma menzili de kısaltılıyor.

En az Ivern kadar önemli değişikliklerin de 7.8 yaması ile Shen’e getirilmesi planlanıyor. Üst koridorda popülerliği çok kısa bir süre azalan fakat ultisinin global olması ve Işınlan süresinin arttırılması ile değeri azalmayan şampiyon, artık Birlikten Kuvvet Doğar yeteneği ile takım arkadaşının kayıp can miktarı ile orantılı bir şekilde kalkan sağlayacak. Şampiyonun ayrık ittirme yeteneğini üstlenen Alacakaranlık Saldırısı’nın minyonlara verdiği fazladan hasar kaldırılıyor. Son olarak, Gölge Fırlayışı’nın etki mesafesi de bir süredir oyunlarda karışıklık yaratmasından dolayı arttırılıyor.

Bu değişikliklerin 7.8 yaması için öncelikle PBE sunucunda test edileceğini belirtelim. Yapılan değişikliklerin, özellikle de Shen’e getirilen dengelemenin şampiyonların popülerliğine doğrudan etki edeceğini söylememiz mümkün.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir