League of Legends

IWCI 2016 2. gün

IWCI 2016’da 2. gün karşılaşmaları tamamlandı ve yavaş yavaş takımların sıralamadaki yerleri belli olmaya başladı.

Katılımcı takımların güç dengeleri kendini göstermeye başlarken ikinci günün tamamlanmasıyla birlikte sıralama şekillenmeye başladı. Temsilcimiz Supermassive ilk gün bir karşılaşmaya çıkarken bugün iki maç oynadı. Supermassive ilk olarak turnuvanın iddialı takımlarından Güneydoğu Asya temsilcisi Saigon Jokers ile mücadele etti. Seçim ve yasaklama ekranında metanın güçlü şampiyonlarını rakibe kaptıran SUP iyi denilebilecek seçimler yapamadı. Gragas, Graves, Karma, Ezreal ve Poppy seçimleri yapan temsilcimiz maçın erken dakikalarından geri düşmeye başladı. Özellikle de tekli koridorda FabFabulous’un rakibinin gerisinde kalması takımı da geriye düşürdü. Takımın dengelerini etkileyen bir başka etmen ise Naru’nun işlevsel bir şampiyon seçmiş olmasından dolayı agresif olamaması ve bu nedenle oyun yapamaması oldu. Farkın iyice açılmasıyla beraber Supermassive ağır bir yenilgi aldı ve sıralamada 1-1’lik duruma geldi.

Günün son maçında tekrar sahneye çıkan Supermassive, Japonya temsilcisi DetonatioN FocusMe ile karşılaştı. Seçim ve yasaklama ekranında çok başarılı tercihler yapan temsilcimiz işini şansa bırakmadı. Oyuncuların rolünde en iyi olduğu şampiyonları seçmesi önemli bir nokta oldu. Karşılaşmaya hızlı başlayan temsilcimiz yaptığı rotasyonlar sonucu skorları toplayarak öne geçti ve erken dakikalardan ipleri eline aldı. Çok iyi bir oyun ortaya koyan Supermassive rahat ve güzel bir galibiyet alarak 2-1’lik duruma geldi. Temsilcimizin ihtiyacı olduğu seçimleri yaptığı zaman ne kadar başarılı bir performans sergilediğini de böylece bir kez daha görmüş olduk.

Turnuvanın ikinci gününde Lyon Gaming karşısında çıktığı karşılaşmayı kaybetmeyen ve çok iyi işlere imza atan Hard Random 3-0’lık duruma geldi ve sıralamada zirveye yükseldi. Hayal kırıklığı yaparak başlangıç  yapan Brezilya temsilcisi INTZ mutlak galibiyet için çıktığı Chiefs maçını da kaybederek bir şok daha yaşadı. Bir diğer maçta Isurus Gaming’i yenmeyi başaran INTZ az da olsa morallendi ve durumunu 2-2 yaptı. INTZ karşısında güzel bir galibiyet alan Okyanusya temsilcisi Chiefs ilk gün kaybettiği iki maçın ardından galip gelmeyi başardı ve 1-2’lik sonucu yakaladı. Güneydoğu Asya’dan Saigon Jokers temsilcimiz Supermassive’e karşı harika bir performans ile galip gelse de turnuvanın güçsüz takımlarından kabul edilen Isurus Gaming’e kaybetti. Saigon Jokers maçını kazanmayı başaran Isurus Gaming bir diğer maçında INTZ’e yenildi ve 2-2’lik duruma geldi. İkinci günün en büyük hayal kırıklığını DetonatioN FocusMe yaşadı ve oynadığı iki maçı da kaybederek 1-3’lük skorda kaldı. Turnuvanın en zayıf halkalarından olan Lyon Gaming rakibi Hard Random karşısında ağır yenilgi alsa da Japonya temsilcisi DetonatioN FocusMe’yi yenerek ilk galibiyetine ulaştı.


IWCI 2016’da 2. gün maçlarının ardından oluşan puan durumu şekilde şu şekilde

iwci 2.gun puan


IWCI 2016 3. gün takvimi ise şu şekilde

iwci 3. gun takvim

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir