League of Legends

Jinx’e güçlendirme geliyor

Sezon 6 nişancı değişikliklerinden pek etkilenmeyen nadir şampiyonlardan olan Jinx’e PBE sunucusunda güçlendirme geliyor. Şampiyona getirilen değişiklikler olumlu sonuçlanırsa bir sonraki yamada oyuna getirilecek.

Riot Games, uzun süredir metanın uzağında kalan Jinx’i eski haline getirmeyi planlıyor. Uzun zaman önce aldığı nerf ile metadan düşen şampiyon, Caitlyn ve Lucian’ın daha da popülerleşmesinden sonra tamamıyla unutulmuştu. Profesyonel sahnede de pek tercih edilmeyen şampiyona Riot Games’in deney sunucusu olan PBE’de güçlendirme getirildi. Jinx, takım kompozisyonlarının arka saflarına rahatlıkla erişebilen tankların tekrar popüler olması ile mobil olmayışından ötürü çok nadir bir şekilde oynanıyordu. Şampiyonu diğer nişancılardan ayıran en önemli özelliği ise Q yeteneği olan Değiştir!’di. Makineli tüfeği ile saldırı hızı kazanırken, Roketatar ile menzil kazanıyordu.

PBE’de getirilen değişiklikler de şampiyonun Q yeteneğine odaklanacak. Yeteneğin Atak Hızı 0.531’den 0.625’e yükseltilirken, Roketatar’ın saldırı hızı düşüşü %15’ten %20’ye yükseltildi. Bunun dışında şampiyonun tek güvenli kaçış yeteneği olan Patlangaç!’a ise bir nerf/dengeleme geldi. Yetenek erken seviyelerde daha az hasar verirken mana bedeli de arttırıldı.

Tüm bu değişiklikler Jinx’i daha “sempatik” bir hale getirse de, şampiyonun metaya girmesi hala çok zor gözüküyor. Cıvalı Kuşak’a getirilen değişiklikler şampiyonu daha kırılgan bir hale getirdi ve şampiyonun etrafına kurulan korumacı kompozisyonların değeri de azaldı. Yine de, Jinx’in Tekli Dereceli’deki popülerliğinin artacağını söylersek yanılmış olmayız.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir