League of Legends

Jinx metaya geri dönüyor

Yıllardır profesyonel arenada kendisinden haber alınamayan Jinx, 8.2 yamasıyla beraber büyük bir güçlendirme alıyor.

League of Legends evreninde profesyonel sahne ve tekli dereceli metasının birbirinden ayrı gittiği bilinen bir gerçek. İstisnalar haricinde bu farkı en çok Vayne, Jinx, Draven gibi nişancılarda gözlemlemek mümkün. Sezon 4’ten sonra popülerliğini kaybetmeye başlayan Jinx ise metanın dışında kalmaktan kurtulacağa benziyor. Oyunun eski nişancılarından Jinx, basit ve işlevsel yetenek setinin yanında sahip olduğu saldırı hızı takviyeleriyle de oyuncular tarafından kolayca benimsenmişti. Ancak şampiyonun kaçış mekaniğinden yoksun oluşu, erken oyunda öne geçemediğinde yaşadığı zorluk gibi etkenler Jinx’i son 3 sezondur profesyonel nişancıların elinde nadiren görebildiğimiz bir şampiyon haline getirmişti. Riot Games cephesi de bu duruma 8.2 yamasıyla müdahale etmeye karar verdi.

Bilindiği üzere şampiyonun pasif yeteneği Jinx’in son üç saniyede hasar verdiği şampiyonlar katledildiğinde ya da kuleler yıkıldığında %175 hareket hızı ve %15 saldırı hızı sağlıyordu. Toplu katletmelerde yükler biriktiğinde ise Jinx’in saldırı hızı League of Legends’ın sınırı olan 2.5’ta sabitleniyordu. 8.2 yamasıyla beraber Jinx saldırı hızı sınırının üstüne çıkabilecek. Yeni limiti ise sonsuzluk.

Şampiyonun Q yeteneği de güçlendirmeden nasibini aldı. Makineli tüfekten roketatara geçişte Jinx’in kazandığı saldırı hızı seviyeye oranla %30/40/50/60/70 artarken, güçlendirme ile beraber bu değerler %30/55/80/105/130 şeklinde ilerleyecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir