League of Legends

Jinx, Tristana, Twitch ve Vayne 8.13 yamasında iyileştirilecek

Nişancıların kullandığı kritik eşyalarının dengelenmesiyle büyük bir darbe alan Jinx, Tristana, Twitch ve Vayne, 8.13 yamasında iyileştirilecek. 

8.11 yamasının League of Legends’ı adeta “bozduğunu” söylemek mümkün. Hemen hemen her rolda bruiser metası hakim sürerken nişancı pozisyonunda da bu farklı değil. Irelia, Yasuo ve Mordekaiser gibi şampiyonlar nişancı olarak sıklıkla tercih ediliyor. Kai’sa, Ezreal ve Lucian ise gerçek nişancı olarak tercih edilen istisna şampiyonlardan. Fark ettiğiniz üzere saydığımız tüm şampiyonlar kritik eşya kullanmıyor. Metanın kritik tercih eden şampiyonları adeta alt sıralara ittiği şu günlerde Riot Games’ten bir açıklama geldi.

Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Meddler, alt koridordaki çeşitlilikten memnun olduklarını fakat kritik eşya tercih eden nişancıların bu kadar düşük kazanma oranına sahip olmasının önüne geçeceklerini belirtmişti. PBE yamasındaki güncellemelere göre en kötü durumda olan nişancılardan Jinx, Tristana, Twitch ve Vayne’e iyileştirme geliyor. Değişiklikler şu şekilde:

Jinx

  • W: Cızzt!’ın AD oranı %140’tan %160’a yükseltildi.

Tristana

  • E: Patlayıcı Yük’ün AD oranı %50/60/70/80/90 bonus AD’den %50/70/90/110/130 bonus AD’ye yükseltildi.

Twitch

  • E: Bulaştır’ın AD oranı %25’ten %35’e yükseldi.
  • R: Zehir Salvosu’nun verdiği AD miktarı 20/30/40’tan 30/40/50’ye yükseltildi.

Vayne

  • W: Gümüş Ok’un bonus gerçek hasarı miktarı rakibin azami canının %5/7/9/11/13’üne yükseltildi.

Tüm bu değişikliklere baktığımızda Jinx ve Vayne’deki güncellemenin şampiyonları çok etkileyeceğini söylemek güç. Vayne için %1’lik bir hasar artışı fazla anlam ifade etmiyor. Öte yandan W yeteneğini en az kullanan şampiyonlardan Jinx’in %20 AD oranı artışı da tıpkı Vayne değişikliği gibi etkisiz.

Öte yandan Tristana ve Twitch’e getirilecek iyileştirmeler şampiyonları metaya geri döndürebilir. Özellikle Twitech’in istatistiklerindeki artış, bruiser metasında rakibini çok rahat cezalandırabilecek şampiyon için harika bir haber. Tüm bu değişikliklerin 8.13 yaması için planlandığını ve rakamların değişebileceğini de ayrıca hatırlatalım.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir