League of Legends

Kai’sa 8.6 yama ortası güncellemesinde dengelendi

League of Legends’ın en yeni şampiyonu Kai’sa, çıkışından sadece kısa bir süre sonra iyileştirme aldı. Dün itibariyle yayınlanan 8.6 yama ortası güncellemesinde şampiyonun taban hasarı ve Q bekleme süresi değişti. 

Bir şampiyonun yama arasında herhangi bir değişiklik geçirmesi çok sık rastlanan bir durum değil. Daha önce çok OP şampiyonlar dışında böyle bir durum yaşanmadı. Kai’sa ise bu durumun istisnalarından. Nişancı rolünde farklı bir yetenek kitiyle oyuna getirilen şampiyon, ilk haliyle bir miktar zayıf gözükmüştü. Menzilinin az olması sebebiyle çok eleştirilen şampiyon, 8.6 yamasında büyük bir iyileştirme aldı.

Şampiyonun menzili 500’den 525’e yükseltilirken tüm yetenekleri güçlendirildi. Özellikle şampiyona mobillik katan E yeteneğinin işleme süresi ciddi derecede kısalırken şimdi yama ortasında şampiyon bir güncelleme daha aldı. Taban saldırı gücü 65’ten 63’e düşen Kai’sa’nın Q yeteneğinin mana bedeli 10 arttırıldı. Özellikle oyun ortasında OP olan Q yeteneği çok az dengelenmiş oldu.

Yetenekleri AD, AP ya da AS oranlarıyla evrimleşen Kai’sa’nın profesyonel arenada da tercih edilen bir şampiyon olacağı kesin. Yüksek hasar potansiyeli ve bir suikastçı havasındaki ultisi, özellikle pozisyon dışı kalan şampiyonları haritadan silmek ve avantaj elde etmek için birebir. Şu anda da güçlü olan şampiyon tekli dereceli karşılaşmalarda da sıklıkla tercih edilecektir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir