League of Legends

Kanani, Decagon Moon ve Zenith ceza aldı

flickr.com/lolespor

Ligde kötü günler geçiren Galatasaray Esports, orman pozisyonundaki Decagon Moon’a gelecek ceza ile daha da sarsılacak gibi gözüküyor. Aldığımız duyumlara göre takıma geçtiğimiz hafta mental koç olarak katılan Zenith ile ormancı Decagon Moon, Kanani ile aralarında geçen bir tartışmadan dolayı süreli bir ceza alırken, tartışmaya sebep olduğu düşünülen Kanani’ye ise Riot Games’ten süresiz ceza geldi.

2016 Yaz Mevsimi’ndeki Victorious Ace kadrosunu koruyarak 2017 sezonuna başlayan GS, aldığı kötü sonuçlar sonrasında koçunu değiştirmiş, ardından da kötü gidişata dur demek adına destek ve orman pozisyonlarında değişiklikler gerçekleştirmişti. Adaniel transferinden sonra geçtiğimiz hafta bir süredir profesyonel arenadan uzak kalan Decagon Moon’u transfer eden takım, 6. hafta mücadelelerinde FB derbisinde bir puan aldıktan sonra Galakticos’a 2-0 yenilmişti. Bu sonuçlar ile ligde kalma şansını daha da azaltan ekibin 2017 Yaz Mevsimi’nde mücadele edebilmesi için en yakın rakibi Dark Passage.BKM Express’in 7. hafta maçlarından puan almaması, GS’nin ise SUP ve AUR’dan en az dört puan alması gerekiyor.

Decagon Moon ile Zenith ve Kanani arasındaki tartışmanın nedeni ise bilinmiyor. Riot Games’in oyuncuların aldığı cezayı önümüzdeki günlerde açıklaması beklenirken, tartışmada taraf olan Kanani’nin ise süresiz ceza alacağı konuşuluyor. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu bilgiler henüz duyumlarımıza dayanıyor ve cezaların detayları şu an için belirsiz. Riot Games tarafından resmi açıklama yapıldığında biz de haberimizi güncelleyeceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir