League of Legends

Disiplinsizlik, alkol ve cezalar: Flash Wolves’da ne oluyor?

flickr.com/lolesports

Koreli takımların korkulu rüyası Flash Wolves, 2017 Yaz Mevsimi’nde çalkantılı günler geçiriyor. Şu sıralar ligin orta sıralarında yer alan FW’nin bu kadar çok konuşulmasının nedeni yedeğe çekilen oyuncular ve perde arkasında yaşanan olaylar.

Worlds 2016’da bekleneni bulamayan Flash Wolves, aynı hayal kırıklığını MSI 2017’de de yaşadı. Özellikle MSI öncesi hemen hemen tüm otoritelerin SKT’den sonra en güçlü takım olarak gösterdiği FW, MSI’da inişli çıkışlı bir grafik çizerek beklenen performansı sergilemese de turnuvayı 3. sırada tamamlamayı başardı.

Ancak yaşananlar oyuncuların psikolojisinde önemli bir yer edinmiş gibi. 2017 Yaz Mevsimi 2. hafta mücadelelerinde Raise Gaming ile karşılaşan Flash Wolves’un ünlü ormancısı Karsa, ikinci maçta karşılaşma tamamlanmadan oyundan çıkmıştı. Hatta bazı izleyiciler oyuncu kamerasından Karsa’nın telefonu ile oynadığını dahi yakalayabildi. FW yönetimi bunun üzerine sözleşmesinde de yazılı olduğu üzere oyuncuya tolerans göstermedi ve süresiz bir şekilde yedeğe çekti.

FW’de ceza alan tek oyuncu ise Karsa olmadı. Betty ve MMD de profesyonel olmayan davranışlarından ötürü ceza aldı. Öncelikle oyuncuların tekli dereceli karşılaşmalarındaki toksik davranışlarından ötürü ceza alındığı belirtilse de dedikodular doğru çıktı ve sorunun alkol tüketimi olduğu öğrenildi. Tayvan’da alkol tüketim yaşı 18, fakat Betty’nin 17 yaşında olmasına rağmen yardımcı koç ile alkol kullandığının öğrenilmesi, bu oyuncuların ceza alması ile sonuçlandı.

Flash Wolves yönetimi ise geçtiğimiz günlerde Twitch üzerinden bir Soru & Cevap etkinliği yaptı ve hayranların merak ettiği noktaları yanıtladı. MMD ve Betty’nin hali hazırda çoktan özür diledikelerini belirten FW, oyuncuların yedeğe çekilme kararının sadece yönetimin aldığı bir karar olmadığını, süreçte hem oyuncularla hem de aileler ile konuşulduğunu ekledi. Karsa konusunda da oyuncunun duygusal anlamda kendisini stabil hissetmediğinden dolayı böyle bir tutum gerçekleştirdiğini söyleyen yönetim, J Team’den Refra1n’ı kiralamıştı. Takım MMD ve Betty ile karşılaşmalara çıkmaya başladı. İki hafta boyunca Karsa ile oynamayan FW, bugün oynadığı M17 serisinde Karsa ile Vadi’ye indi ve galibiyete ulaştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir