BüyücüLeague of LegendsSuikastçı

Kassadin    

Kassadin, suikastçı ve büyücü özellikleri bir arada ne kadar güçlü olur sorusunun cevabı gibi bir şampiyondur. Bir bakmışsınız önünüzde bir bakmışsınız arkanızda. Orta koridorda iyi işler çıkarabilir. Hız ve şaşırtma gibi etkenlerden de faydalanmalısınız.

‘Hiçlik Gezgini’

Dünyalar arasında, boyutlar arasında bir yer vardır. Bazıları Dışarısı olarak bilir, bazılarıysa Bilinmezlik olarak. Gerçekten bilenler ise buraya Hiçlik derler. Hiçlik, adının aksine bomboş bir yer değil; ağza alınamayacak şeylerin, insan aklına sığmayacak korkuların yuvasıdır. Bu bilgiler günümüze ulaşamamış olsa da, sınırın ötesinde neler olduğunu kazara keşfedip, bulduklarından ayrılmayı başaramayanlar da vardır. Kassadin işte böyle bir yaratık. Bir zamanlar insanken Hiçlik’in yüzüne bakmaya zorlanmış ve gördükleri onu kalıcı olarak değiştirmiş. Bir zamanlar yasaklı öğretilerin peşinden koşarken, aradığının tamamen başka bir şey olduğunu keşfetmiş. Eski metinlerdeki ipucu zerrelerini takip ederek unutulmuş Icathia’ya ulaşmış ve hayatta kalıp da bunu anlatabilmiş pek az kişiden biridir.

Kassadin, çürümekte olan o muazzam şehrin içerisinde, hiçbir zaman paylaşmayacağı türden sırlar buldu; aklına doluşan gelecek görüleriyle korkudan tir tir titremesine neden olan sırlar. Şehrin gücü onu neredeyse tüketip bitirecekti, ama Kassadin tek kurtuluş yoluna girmeyi seçti: Hiçlik’i içine kabul etti. Mucize eseri, bununla beraber gelen yabancı dürtüleri yendi ve insandan daha fazla bir şeye dönüştü. O gün bir parçası ölmüş olsa da, Valoran’ı içeriye girmek için kapıyı tırmalayan, işkencelerini dünyaya salmak için bekleyen şeylerden korumak zorunda olduğunu biliyor. Cho’Gath denen melanetin ortaya çıkışı, bunu doğruluyor.

Hiçlik’e baktığınızda, arkanızda bırakamazsınız. Kassadin’e baktığınızda, o zaten muhtemelen çoktan arkanızdadır.

Yetenekler

Hiçlik Taşı
Hiçlik Taşı

Kassadin’in aldığı büyü hasarı %15 azalır ve birimlerin içinden geçebilir.

Hiçlik Küresi
Hiçlik Küresi

Aktif

  • Bedel: 70 / 75 / 80 / 85 / 90 Mana
  • Menzil: 650
  • Bekleme Süresi: 9

Kassadin hedeflediği rakibine hiçlik enerjisinden oluşan bir küre fırlatır ve 80 / 105 / 130 / 155 / 180 (+ %70 Yetenek Gücü) büyü hasarı verip odaklanmaları engeller. Kalan enerji etrafında toplanır ve 1.5 saniyeliğine gücü 40 / 70 / 100 / 130 / 160 (+ %30 Yetenek Gücü) olan bir kalkan vererek gelen büyü hasarından korur.

Cehennem Kılıcı
Cehennem Kılıcı

  • Bekleme Süresi: 9

Pasif: Kassadin’in normal saldırıları isabet halinde 20 (+%10 Yetenek Gücü) ek büyü hasarı verirler.

Aktif: Kassadin Cehennem Kılıcı’nı güçlendirerek sıradaki normal saldırısı 40 / 65 / 90 / 115 / 140 (+ %60 Yetenek Gücü) ek büyü hasarı verir, menzili 50 artar, ve eksik manasının %4 / %5 / %6 / %7 / %8’sını doldurur. (şampiyonlara karşı mana doluşu 4 katına çıkar)

Güç Darbesi
Güç Darbesi

  • Bedel: 80 Mana
  • Menzil: 400
  • Bekleme Süresi: 6

Pasif: Kassadin etrafında yapılan büyülerden enerji toplar ve yakınında yapılan kendi büyüleri dahil her büyü için 1 yük kazanır. 6 yük biriktiğinde, Kassadin Güç Darbesi’ni kullanabilir.

Aktif: Kassadin’in yarattığı hiçlik enerjisinden oluşan darbe, önündeki koni şeklindeki bir alandaki rakiplere 80 / 105 / 130 / 155 / 180 (+ %70 Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve 1 saniyeliğine %50 / %60 / %70 / %80 / %90 oranında yavaşlatır.

Boşluk Geçişi
Boşluk Geçişi

Aktif

  • Bedel: 75 / 150 / 300 / 600 / 1200 Mana
  • Menzil: 700
  • Bekleme Süresi: 7 / 5 / 3

Kassadin yakındaki bir yere ışınlanıp orada 150 birimlik mesafedeki tüm rakiplere 80 / 100 / 120 (+ azami mana değerinin %2’si) kadar büyü hasarı verir.

Sonraki 20 dakika içinde yapılan her Boşluk Geçişi, mana bedelini iki katına çıkarır ve yük başına 40 / 50 / 60 (+ azami mana değerinin %1’i) kadar ek büyü hasarı verir. En fazla 4 kere birikebilir.Aykut Yatar

Aykut Yatar

aikidoka, çevirmen, oyuncu, sihirdar, hayvansever