League of Legends

Kefaret ve Demir Solari’nin Broşu’na güncelleme geliyor

Destek oyuncuları için çıkarılan ancak orman ve üst koridor oyuncularında da sıklıkla tercih edildiğini gördüğümüz Kefaret ile Demir Solari’nin Broşu’nda değişikliğe gidiliyor.

Geçtiğimiz dönemlerde oyuna eklenen ve sağladığı can miktarı sayesinde oldukça popüler hale gelen Kefaret ile güncellenip yakındaki takım arkadaşlarına kalkan vermeye yarayan Demir Solari’nin Broşu yakın zamanda bir takım farklılıklar alacak. İki eşya da destek oyuncularının kullanımı amacıyla oyuna eklenmesine rağmen, sağladıkları kalkan ve can miktarlarıyla çok daha popüler hale gelmiş, yukarı koridor ve orman oyuncularında da sıklıkla görülmeye başlanmıştı. Savaşa başlayan iki takımdan birinin iki oyuncusu aynı anda Kefaret veya Demir Solari’nin Broşu basınca, kompozisyonlar arasında güç farkı olsa da olay yerinden avantajlı çıkan, bu eşyaları kullanan taraf oluyordu. Bu durumu değiştirip biraz olsun dengelemek isteyen Riot Games, eşyalarda önümüzdeki dönemde değişiklikler yapılacağını duyurdu.

Açıklamalara baktığımızda değişiklikler asıl amacının sözü geçen eşyaların yalnızca belirli sınıflar tarafından seçilmesi olduğunu görüyoruz. Güncellemenin ardından Demir Solari’nin Broşu’nun sağladığı taban zırh ve büyü direnci miktarı azaltılacak ancak bu değerler satın alınan diğer zırh ve büyü direnci eşyalarıyla orantılı olarak artacak. Yine aynı şekilde Kefaret’in sağladığı taban can miktarı azaltılacak ancak sahip olunan diğer iyileştirme ve kalkan güçlendirmeleri bu eşyayı da etkileyecek. Bu değişikliklerin ardından eşyaların her sınıfta popüler oluşunun önüne geçilecek ve popülariteleri belirli ölçüde azaltılacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir