League of Legends

Kingzone DragonX, LCK’in 5. haftasında ikinci mağlubiyetini aldı

Riot Games

LCK’de 5. hafta 3. gün maçları tamamlandı. Kingzone DragonX bbq Olivers’a mağlup olurken, KSV eSports da Kongdoo Monster’ı yenmeyi başardı.

Güney Kore’de League of Legends heyecanı 5. hafta 3. gün maçlarıyla devam etti. Günün ilk serisinde ligi başından beri önde götüren Kingzone DragonX ile bbQ Olivers karşı karşıya geldi. Haftanın en zevkli mücadelelerinden birini izleme şansı bulduğumuz seri o kadar da hızlı başlamadı. Bir saat süren ilk maçta metaya uygun seçimler ve yasaklamalar izledik. İki tarafın da kompozisyonu 1 saat süren karşılaşmayı kaldırabilecek donanımdaydı, ancak 8.4 dengelemesinden önce muhtemelen profesyonel arenadaki son günlerini yaşayan Zoe, Tempt’in ellerinde maçı taşımayı başardı. İkinci maçta ise lider Kingzone DragonX o kadar kolay malup olmayacağının sinyallerini verir gibiydi. Peanut’ın yıldızlaştığı maçta rakibini hiç skor vermeden 29 dakika sonunda malup eden Kingzone, seriyi son maça taşıdı. Üçüncü maçta serinin çekişmesine yakışır bir mücadele vardı. İlk maç gibi bir saat süren üçüncü maç, uzun süre başa baş geçti. 5 Ejder, 4 baron, 1 kadim ejderha alınan karşılaşmada Tempt bu sefer Corki ile takımını taşıyarak Kingzone DragonX’e ikinci yenilgisini tattırdı.

Günün ikinci ve son serisinde Kongdoo Monster ile KSV eSports karşı karşıya geldi. Son dönemde çıkışa geçen KSV, ligin son sırasındaki rakibini rahatça geçmeyi başardı. İlk maçta Crown’un harika Azir oyunun yanına Ruler’ın Varus’u eklenince Kongdoo Monster ne olduğunu anlamadan maçı kaybetmiş oldu. İkinci maçta ise Crown yeniden Azir tercih etti, ama taşıma sırası CuVee’deydi. 37 dakika süren oyunda objektiflerin çoğunu hanesine yazdıran KSV, Baron ve Kadim Ejderha güçlendirmesini de alarak seriyi 2-0 bitirmeyi başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir