League of Legends

Kişisel istatistikler artık League of Legends istemcisinde görüntülenecek

Yakın zamanda eklenecek bir özellik ile oyuncular artık istatistiklerini League of Legends istemcisi üzerinde kontrol edebilecek.

Dünya üzerinde en çok oynanan oyunlardan biri olan League of Legends, kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor. Riot Games önümüzdeki yamalarda yapacağı bir yenilik ile sihirdarlara herhangi bir üçüncü parti programı veya websitesi kullanımına ihtiyaç duymadan istatistiklerine göz atabilme şansı sağlayacak. Yani oyuncular verilerine resmi League of Legends istemcisinden ulaşabilecekler. Şu an her ne kadar belirli şeyler kontrol edilebilse de oyuncuların büyük bir çoğunluğu op.gg, lolskill gibi sitelere yöneliyordu. Yapılacak olan bu yenilik ile beraber bu durum ortadan kalkacak gibi görünüyor.

En erken 8.14 yaması ile gelmesi beklenen “İstatistikler” sekmesi ile beraber oyuncular, KDA, görüş skoru, objektiflere olan katkı gibi bir çok veriye istemciden ulaşabilecekler. Detaylı bilgiye ulaşabilmek için şampiyon ile beş maç oynanması gerekecek. Bu maçlardan sonra ulaşılan skorlar ise üç ana başlık altında sunulacak. Bu başlıklar “Takım oyunu”, “Altın geliri” ve “Savaş” olacak. Sistemde oyuncuları kendilerini başkalarıyla ile kıyaslama fırsatı da bulacak. Ayrıca normal oyun ve dereceli istatistiklerine ayrı ayrı bakabilmek ya da sadece belirli şampiyonları kontrol edebilmek için filtreleme seçeneği olacak.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Yusuf

    4 Temmuz 2018 at 21:46

    Ne olur nir sonraki yamada nişancılara bir güçlendirme gelsin örneğin twisted fate canı o kadar azki buda onu epeyce geri düşürüyor

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir