League of Legends

2017 Kış Mevsimi’nde lig aşaması tamamlandı

Heyecan ve rekabetin bir an olsun azalmadığı Türkiye Şampiyonluk Ligi 2017’de normal sezonun sona erişinin ardından KMF’de yer alacak takımlar belli oldu.

Yedi haftalık normal sezonda olaylı transferlere, muhteşem geri dönüşlere, izleyenleri büyüleyen hareketlere ve birbirinden heyecanlı serilere şahit olduk. Nihayetinde bu serüvenin ardından takımlar topladıkları puanlara göre sıralandı ve bazı takımlar taraftarlarını hayal kırıklığına uğratırken bazıları da Kış Mevsimi Finali’nde yer almak için playoff’larda mücadele etme şansını yakaladı. Kabus gibi bir sezon geçirip, yaptığı transfer hamleleriyle de taraftarlarının tepkisi çeken Galatasaray Esports, ligde son sırada kalarak önümüzdeki yıl TŞL’de yer alma şansını kaybetmiş oldu. Espor sahnesinde uzun yıllardır bulunan ve en köklü takımlardan biri haline gelmiş Dark Passage ise yıldızlarla dolu kadrosuna rağmen, tarihinin en kötü lig aşamasını geçirerek yedinci sırada kendisine yer buldu. DP, Yükselme Ligi’nden gelecek bir takımla ligde kalma mücadelesi verecek.

Rüya gibi geçirilen bir normal sezonun ardından, rakiplerine adeta göz dağı vererek ilk sıraya kurulan SuperMassive, tamamı Türk oyunculardan oluşan ve iletişimin üst seviyede olduğu kadrosuyla, yalnızca KMF’de değil, yer alma başarısı gösterdiği taktirde MSI’da da ortaya üstün bir performans koyacağının sinyallerini verdi. SUP ile birlikte, ligi ikinci sırada tamamlayan Team AURORA da KMF öncesi yarı finaldeki yerini garantiledi. Bu iki ekibin arkasında yer alan HWA, Fenerbahçe, CREW ve Galakticos da, aldıkları puanlara göre çeyrek final eşleşmelerini belirlemiş oldu. Buna göre 20 puan toplayarak üçüncü sırada bulunan CREW, son haftalardaki atağıyla altıncı sırada kendine yer bulan Galakticos ile kozlarını paylaşacak. Çeyrek finaldeki bir diğer seri ise ligi sırasıyla üçüncü ve dördüncü sıralarda bitiren HWA Gaming ile 1907 Fenerbahçe Espor arasında oynanacak.

Biz de 5Mid olarak, KMF 2017’yi çeyrek final karşılaşmalarından itibaren yerinde takip ederek, en hızlı ve en doğru biçimde sizlere aktarıyor olacağız.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Samet

    17 Mart 2017 at 23:57

    Ne zaman nerde bi kesin cevap verin ya

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir