League of Legends

Kobbe ile sözleşme yenileyen Splyce, destek pozisyonuna Kasing’i transfer etti

Nişancısı Kasper “Kobbe” Kobberup ile sözleşme yenileyen EU LCS ekibi Splyce, destek pozisyonuna da Raymond “kaSing” Tsang’ı transfer etti.

Sezon öncesi dönemde NA LCS’ten ardı ardına gelen bomba transfer haberlerine ayak uydurmaya çalışan Avrupa ekipleri, öncelikle mevcut oyuncularını elde tutmaya çalışıyor. Alt koridor ikilisini TSM’e kaptıran G2 Esports, bu pozisyonlara Hjarnan ve Wadid‘i transfer etmişti. Ardından ligin yeni ekiplerinden Schalke 04, iddialı kadrosunu takipçileriyle paylaşmış ve kendi adına transfer sezonunu bitirmişti. Dün gece geç saatlerde ESPN’in yaptığı habere göre geçtiğimiz sezon EU LCS’te çeyrek final oynama başarısı gösteren Splyce, nişancısı Kobbe ile sözleşme yenilerken, bu oyuncusunun yanına da kaSing’i transfer etti.

21 yaşındaki Danimarkalı nişancı Kobbe, espor kariyerine Avrupa merkezli Denial eSports’ta başladı. 2015 yılında Millenium’da ortaya koyduğu performans ile dikkat çeken genç yetenek, dönemin Dignitas EU takımına transfer oldu. Dignitas’ın kurallar sebebiyle Avrupa sahnesinden çekilmesi sonrası Splyce’a geçen Kobbe, iki yıldır aynı takımda forma giyiyor. Yeni transfer kaSing ise 2012 yılında H2K ile sahneye adım attı. Birçok bölgesel takımda forma giyen tecrübeli destek, TSM, Vitality ve Red Bulls maceralarının ardından şimdi de Splyce ile EU LCS’te boy gösterecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir