League of Legends

Kore’de açılacak espor stadyumu Lol Park tanıtıldı

Korizon.net

Riot Games’in daha önce açıkladığı Kore’de yeni espor stadyumunun ismi Lol Park olacak. Arenadan ilk fotoğraflar paylaşıldı.

Seoul’da açılacak olan stadyumun 500 kişilik bir kapasitesi olacak. Şu anda Kore’de oyuncular maçları insanların önünde ancak kapalı alanlarda oynuyor. Bu projeyle birlikte oyuncular büyük finallerin oynandığı gibi herkesin ekranlarını bile görebileceği bir pozisyonda stadyumun ortasında oynayacaklar. Büyük finallerin oynandığı finallerin aksine biraz daha küçük bir stadyum olacağı için izleyiciler de sahneye daha yakın olacak. Büyük stadyumlar gibi ortada üstte dev bir ekran olacak ve bu ekrandan da oynanan maçın yayını yapılacak.

Çoğu detayın ince düşünüldüğü projede koçlar için de dışardan görünen odalar olacak. Sahne, koç odaları, oyuncuların maç sonu toplanacağı alan, röportaj alanı ve taraftarlarla iletişime geçilebilecek alan gibi bir çok şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Stadyumda bir de LCK müzesi var. Formalar ve kupaların bulunacağı alana ziyaretçiler kabul edilecek. Taraftarlardan oyunculara, Rioter’lardan sunuculara herkesin rahatça kullanabileceği alan Dünya Şampiyonası ön elemelerinde resmi olarak açılacak ve Ocak 2019 tarihiyle tesisin tamamı kullanılabilir hale gelecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir