League of Legends

Korpse, Dark Passage’a transfer oldu

Riot Games

Mevsime Beşiktaş formasıyla başlayan Korpse, sezonun geri kalanı için Dark Passage’la anlaştı.

Twitter üstünden takımla sözleşmesinin devam ettiğini ancak gelecek teklifleri değerlendirebildiğini duyuran Korpse, hemen 2 gün sonra yeni takımıyla anlaştı. Transferi Twitter üzerinden duyuran Dark Passage takımda böylelikle 3 destek oyuncusu olduğunu belirtti. Hali hazırda akademi oyuncusu Sparz ve Pbd’i kadrosunda bulunduran Dark Passage’ın bu transferle maçlara kimin çıkacağı merak uyandırdı. Sparz’ın Akademi Ligi’nde oynayacağını varsayarsak Pbd ve Korpse arasında bir forma çekişmesine şahit olabiliriz.

Geçtiğimiz sene Yükselme Ligi’nde Holyphoenix’le birlikte iyi bir sinerji yakalayan Korpse, sezon başı takımıyla sözleşme uzatmıştı. Gilius ve Nagne’yi kadroya katan ekip kağıt üstünde güçlü bir kadro kursa da ligde işler pek istedikleri gitmedi. Orman ve destek rollerinde değişikliğe giden Beşiktaş, geçtiğimiz haftalarda Seonghwan ve Farfetch’le anlaştı. Takım bu transferlerin ardından da istediği sonuçları alamadı. Gilius-Korpse ikilisiyle 3 galibiyet 3 mağlubiyet alanBeşiktaş, Seonghwan-Farfetch ikilisiyle çıktığı 4 maçta 1 galibiyet 3 mağlubiyet aldı.

Ligde oynadığı maçlarda genelde Ragner, Crystal ve yeni transfer Backlund’la galibiyete uzanan takımın alt koridor ikilisinin ortalamanın üstüne çıktığını göremedik. Bu yüzden forma rekabetini arttırmak ve destek rolünde daha tecrübeli bir oyuncuya yer vermek isteyen Dark Passage’ın Korpse’u takıma kattığını söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde takımın Vadi’ye nasıl bir beşliyle ineceğini göreceğiz. Crystal’ın tecrübesinin yanına yine kadro ortalamasına göre tecrübeli sayılabilecek bir oyuncunun eklenmesiyle takımın performansında büyük değişiklikler izleyebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir