League of Legends

Krepo, EU LCS sunucu kadrosundan ayrıldı

flickr.com/lolesports

Avrupa sahnesinin en beğenilen yorumcularından Krepo, yaşadığı skandaldan ötürü EU LCS sunucu kadrosundan tamamen ayrıldı.

Sezon 1’den beri profesyonel sahnenin içinde olan Krepo, başarılı bir destek oyuncusu olduğu kadar yetenekli bir sunucuydu. Profesyonel kariyerine ara verdikten sonra sunuculuk yapmaya başlayan Krepo, kısa süre içerisinde EU LCS’in en beğenilen yorumcularından birisi haline geldi. Deficio ile birlikte oyuna kattıkları, EU LCS’in efsanevi Deman&Miller ikilisinin ardından güçlü bir kimlik de yakalamasını sağlamıştı. Ancak Krepo’nun kariyeri, MSI sırasında ortaya çıkan skandalın ardından sallantıya girdi.

MSI 2017 sırasında Krepo’nun çıplak fotoğrafları internete sızdırıldı ve sunucu da bunun ardından turnuvadan ayrıldı. Çıplak fotoğraflar bir yana, Krepo’nun bu fotoğrafları 16 yaşındaki bir kıza gönderdiği iddiaları apayrı bir tartışmaya yol açtı.

Riot Games gibi büyük bir şirketin çalışanlarından olan Krepo’nun böyle bir skandalın ardından şirketten ayrılması bekleniyordu. Ünlü sunucu skandal görüntülerin paylaşılmasının ardından Twitter’dan bir açıklama yapmış ve bir süre sosyal medyadan uzak duracağını duyurmuştu. Bugün ise Riot Games, Krepo’nun “yakın vadede” sunuculuk görevinden kesin olarak ayrıldığını açıkladı. Oyuncu da bugün kariyerine ara verdiğini, sunuculuk olmasa bile esporun spot ışıklarının az olduğu kısımlarında görev alabileceğini söyledi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir