League of Legends

Krepo resmi olarak Riot yorumcusu oldu

Uzun bir süre boyunca profesyonel sahneden uzak kalan ünlü destek oyuncusu Krepo, sezon sonlarına doğru eski arkadaşı Froggen’ın ricasıyla Elements’e adeta bir can simidi edasıyla transfer olmuştu. Oyuncunun takıma katılmasından sonra hafiften toparlar gibi olan takım, yine de playofflara katılma hakkı kazanamayıp ligi 7. olarak bitirmişti. Bu, hem Elements için, hem de Krepo için büyük bir hayal kırıklığıydı. Zira oyuncu, Elements’e katılmasını “Hala profesyonel sahnede oynayabileceğimi kendime ve sizlere kanıtlamam için bir şans” olarak belirtmişti. Lig bittikten sonra Krepo’nun emekliye ayrılacağının haberinin gelmesi uzun sürmemişti.

Krepo aslında sadece oyundaki profiliyle değil, yorumculuktaki yetenekleri ile de tanınmakta. Yıllardır Riot turnuvalarında analist olarak ekranlarda görmeye alıştığımız Krepo’yu, bu yıl da ekranlarımızda izleyebileceğiz. Oyuncunun Avrupa LCS’de yorumcu olacağına dair dedikodular bugün son buldu ve resmi açıklama Riot Games tarafından yapıldı.

Oyuncunun hayranları için bu harika bir haberken, oyunu öğrenen ya da profesyonel sahneyi takip etmeye yeni başlamış League of Legends oyuncuları için bu çok daha iyi bir haber. Krepo’nun yorumculuk yeteneği elbette ki gelişecektir, fakat onu bu kadar değerli yapan şey oyuna farklı açılardan bakıp takımların harita üzerindeki hakimiyetini çok iyi okuması. Oyuncunun bu özelliği onu sadece değerli yapmakla kalmıyor, karakteri ile de birleşince izlemesi eğlenceli bir yorumcu haline getiriyor. Krepo’nun Avrupa LCS yorumcu kadrosuna katılmasının ligi daha izlenilesi yapacağına şüphemiz yok.

Eğer Krepo’nun yorumculuk yeteneğini görmek istiyorsanız, 28 Mayıs’ta başlayan Avrupa LCS maçlarını kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Biz de Krepo’ya yorumculuk kariyerinde başarılar diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir