League of Legends

Kuro ve Kramer, Afreeca Freecs’e transfer oldu

flickr.com/lolesports

LCK 2016 sezonu sonunda kadrosunu dağıtan Afreeca Freecs, ROX’tan ayrılan Kuro ile dağılan CJ’den nişancı Kramer’ı transfer etti. Takımın geri kalan transferleri hakkında henüz bir bilgi bulunmazken, iyi transferler ile AF’nin de güçlü bir takım kurması bekleniyor. 

LCK 2017 sezonu için transfer döneminde heyecan bitmiyor. SK Telecom T1 ve KT’nin “süper takım” kurmasının ardından kadroları ile yollarını ayıran takımlar da yavaş yavaş oyuncu transferlerine başladı. Geçtiğimiz mevsim LCK’yi Şampiyon olarak bitiren fakat sponsor bulamadığından ötürü dağılan ROX Tigers’ın orta koridoru Kuro’yu transfer eden ekip, yeniden yapılanmanın ilk adımlarını attı.

ROX’un önemli oyuncularından birisi olan Kuro, 2015 yılından itibaren takımla mücadele etmişti. Kendisinin de takımdaki diğer oyuncular gibi bir Incredible Miracle geçmişi bulunsa da, Najin Black Sword takımından ROX’a transfer olan oyuncu, artık Afreeca Freecs forması giyecek. Birebirde koridorunda çok dominant bir oyuncu olmamasına rağmen takım ile olan sinerjisinin yüksekliğinden dolayı ROX’un galibiyetlerine doğrudan etki edebilen Kuro’nun AF’de etrafında nasıl oyuncular olacağı da oyuncunun performansına doğrudan yansıyacak.

LCK’nin en köklü ve efsaneleşmiş takımlarından olan CJ’nin kadrosunu dağıtması ile boşta kalan Kramer da AF’nin yeni nişancısı olacak. Bir dönem Flash Wolves’ta oynamasına rağmen lisan problemlerinden dolayı kendisini gösteremeyen oyuncu, CJ’ye transfer olduktan sonra Madlife ile iyi bir ikili oluşturmuştu. Oyuncunun genç bir yetenek olması da AF’nin geleceğe yatırım yaptığının göstergelerinden birisi.

LCK  2017 sezonu ile ilgili tüm haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir