League of Legends

LCK 2016 Yaz Mevsimi şampiyonu Rox Tigers oldu

Son yılların en çekişmeli final serisine sahne olan LCK 2016 Yaz Mevsimi Finali’nde KT’yi 3-2 yenmeyi başaran Rox Tigers, uzun zamandır özlemini çektiği şampiyonluk kupasını kaldırmayı başardı. 

Normal sezonu ikinci olarak bitiren KT, mevsim finallerinde harika bir performans sergileyerek finale kadar yükselmeyi başardı. Öncelikle Samsung Galaxy’yi 3-0 eleyen takım, ardından müthiş bir geri dönüş gerçekleştirerek son Dünya Şampiyonu SK Telecom T1’i 3-2 yenmeyi başarmıştı. Rox Tigers ise mevsim boyunca oynadığı oyunla ligin en iyi takımı olduğunu kanıtladı.

Final serisi oldukça gergin geçerken, her iki takım da rakibinin ufak hatalarını çok iyi değerlendirdi. Genellikle daha az hata yapan taraf maçları kazanırken, Tigers’ın dördüncü oyundaki yanlış kompozisyonu ve hatalı kararları seriyi beşinci maça uzattı.

Smeb ve PraY’in harika performansları Rox Tigers’a şampiyonluğu getirirken, takımın bu başarısının arkasındaki mücadele de takdire şayan. İki mevsim önce Kore’nin en kötü üst koridor oyuncusu olarak gösterilen Smeb’in şu anda dünyadaki en iyi oyunculardan birine dönüşmesi ve Najin takımında hemen hemen hiç oynamayan Peanut’ın Tigers takımı ile beraber birinci sınıf bir ormancı haline gelmesi oldukça etkileyici detaylar. Bununla beraber emeklilikten dönen PraY ile artık eskisi gibi oynayamaz denilen Gorilla’nın harika bir ikili oluşturması ve Tigers’ın stratejisini belirlemesi de takımın bu şampiyonluğunu daha da güzel kılıyor.

Öte yandan bir türlü LCK şampiyonu olamayan KT’nin final laneti de sürmeye devam ediyor. Rox Tigers bu şampiyonluk ile beraber 2016 Dünya Şampiyonası’nda oynamaya hak kazandı. MSI 2016 Şampiyonu olan SK Telecom T1 ise Kore’den Worlds’e katılan ikinci takım olacak. Finalde elenen KT Rolster’ın ise hala şampiyonaya gitme şansı bulunuyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir