League of Legends

LCK 2017 Bahar Mevsimi Finali: Telekom Savaşları

Kore ligi LCK’de oldukça heyecanlı geçen Bahar Mevsimi’nin şampiyonu yarın oynanacak KT Rolster – SK Telecom T1 serisinin ardından belli oluyor.

Dünyanın en önemli League of Legends profesyonel ligi konumunda olan LCK’de sezon öncesi transfer dönemi oldukça hareketli geçmişti. ROX’un dağılan kadrosundaki yıldız oyuncuları takımlarına katan ekipler, şampiyonluğun güçlü adayları olarak sezona giriş yaptılar. Oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen normal sezonun ardından üçüncü sırada yer alan ve playoff’ta Samsung Galaxy’yi geçen KT Rolster, finalde ligi zirvede bitiren SKT T1’ın rakibi oldu. İki takımın da sahibi birer telekom şirketi olunca “Telekom Savaşları” adı verilen bu rekabetten kimin üstün çıkacağı merakla bekleniyor. Final serisi yarın öğlen saatinde beş maç üzerinden oynanacak.

Sezon başında kadrosunu yenileyen KT Rolster, üst koridora dünyanın bu bölgedeki en iyi oyuncularından Smeb’i transfer etti. ROX’taki başarılı sezonun ardından sahnede Amerika’ya transfer olacağı söylentileri dolaşan yıldız oyuncu, tercihini KT’den yana kullandı. Ormanda eski kadrodan kalan tek isim olan Score yer alırken, Edward Gaming’den Pawn-Deft ikilisi, Royal Never Give Up’tan da ünlü destek oyuncusu Mata takıma dahil edildi. Bu kadroyla sezona fırtına gibi başlayan ekip, bir süre lider götürdüğü ligde MVP maçında namağlup unvanını kaybetti ve düşüşe geçti. SKT ve Samsung’a karşı mağlubiyetler alan KT, sezonu üçüncü sırada bitirdi ancak playoff’larda gösterdiği performans ile finale yükselmeyi başardı. Çeyrek ve yarı finallerdeki oyununu SKT maçına yansıtması durumunda KT’nin şampiyon olma şansı bulunuyor.

Bir diğer yıldızlar topluluğu SKT de sezon öncesi çok önemli transferlere imza attı. Faker, Bang ve Wolf üçlüsünü takımda tutan ekip, ROX Tigers’ın başarılı ormancısı Peanut’ı kadrosuna kattı. Üst koridora ise Fnatic’te yıldızı parlayan, ardından Immortals’a gidip NA LCS tecrübesi yaşayan Koreli Huni’yi transfer eden SKT, yıldızlarla dolu bir takım kurmuş oldu. As kadrosunun yanında çok önemli yedek oyunculara da sahip olan ekip, karşılaşacağı rakibe göre kadroda rotasyona gidebiliyor. Bu durum aynı zamanda SKT’nin KT karşısında sahip olduğu en önemli avantajlardan da biri. Yukarı koridorda Profit ve ormanda Blank’in bu sezon birçok kez forma şansı bulup bunu iyi değerlendirdiğini gördük. Yani SKT’nin as kadrosunda yer alan oyunculardan biri eğer gününde değilse, yedekte onun yokluğunu aratmayacak bir oyuncu mutlaka oluyor.

Yarın öğlen başlayacak seride beşinci maçı görme ihtimalimiz oldukça yüksek. Rakibini mutlaka zorlayacak olan KT’nin buna rağmen galibiyete ulaşmasının oldukça zor olduğu kanaatindeyim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir